ANTWERPEN – Rob Smeets is benoemd tot CEO van Port of Antwerp-Bruges. Dat heeft de Raad van Bestuur van het Havenbedrijf Antwerpen-Brugge vrijdag bekendgemaakt. Smeets krijgt een mandaat van zes jaar en volgt Jacques Vandermeiren op, die op 14 april 2026 zijn vertrek aankondigde.
Aan de benoeming ging een selectieprocedure vooraf waarbij verschillende kandidaten werden beoordeeld door een selectiecommissie bestaande uit leden van de Raad van Bestuur. Volgens het havenbedrijf kwam Smeets daarbij als sterkste kandidaat naar voren.
Smeets werkt al meer dan twintig jaar bij Port of Antwerp-Bruges en vervulde er diverse leidinggevende functies. Sinds 2014 stond hij aan het hoofd van het Sleepbedrijf, waarna hij in 2017 nautisch operationeel directeur werd. Sinds 2019 maakt hij als Chief Operations Officer (COO) deel uit van het directiecomité. Na het aangekondigde vertrek van Vandermeiren nam hij al de rol van CEO ad interim op zich.
Volgens de Raad van Bestuur beschikt Smeets dankzij zijn ervaring binnen de organisatie, zijn kennis van de haven en zijn vertrouwdheid met de stakeholders over een sterke basis om het havenbedrijf te leiden in een periode van grote investeringen, geopolitieke veranderingen en uitdagingen voor de Europese industrie.
“We zijn bijzonder tevreden dat we in korte tijd een nieuwe CEO hebben kunnen aanstellen en zo de continuïteit van onze organisatie kunnen verzekeren”, zegt Johan Klaps, voorzitter van de Raad van Bestuur van Port of Antwerp-Bruges. “Rob kent het Havenbedrijf en de haven als geen ander.”
Ook ondervoorzitter Dirk De fauw spreekt van een zorgvuldig selectieproces met een sterke kandidatenpool. “Op basis van zijn ervaring, kennis van de haven en leiderschapskwaliteiten kwam Rob uit dat proces als sterkste kandidaat naar voren”, aldus De fauw.
Smeets zegt dankbaar te zijn voor het vertrouwen. “Port of Antwerp-Bruges staat vandaag internationaal sterk gepositioneerd en beschikt over uitstekende medewerkers, klanten en partners. Samen willen we verder bouwen aan een haven die haar impact blijft versterken, klaar is voor de uitdagingen van morgen en haar positie als toonaangevende wereldhaven verder uitbouwt.”





