Clicky

woensdag 15 oktober 2025 - 00:18 uur
HomeTRANSPORTNIEUWSHavensFNV hoopt donderdag cao-akkoord te bereiken voor sjorders

FNV hoopt donderdag cao-akkoord te bereiken voor sjorders

ROTTERDAM – FNV hoopt donderdag een cao-akkoord te bereiken met sjorbedrijven ILS en Matrans. Dit meldt FNV-bestuurder Niek Stam na onderhandelingen op dinsdag.

“Onze voorstellen liggen bij de werkgevers in de week en hopelijk leidt dat tot een onderhandelingsresultaat aanstaande donderdag. Wij zullen desnoods tot donderdagavond of -nacht doorhalen om tot een resultaat te komen”, meldt Stam.

Vorige week woensdag legden werknemers van de sjorbedrijven in de Rotterdamse haven het werk neer uit onvrede over de loonvoorstellen van de werkgevers. Een groep bedrijven en ondernemersorganisaties in de haven begon een kort geding tegen de staking, omdat zij er veel last van hadden en vreesden voor bevoorradingsproblemen voor onder meer supermarkten.

Onderhandelen

De rechter bepaalde dat de partijen verder moeten onderhandelen en dat de staking van maandag tot en met vrijdagochtend wordt onderbroken. Als ze vrijdag nog geen oplossing hebben, mogen de sjorders opnieuw staken.

ILS heeft inmiddels een nieuw bod gedaan. Daarbij zouden de salarissen dit jaar met 5,58 procent stijgen, volgend jaar komt daar 6,7 procent bovenop en in 2027 nog eens 4 procent. Een deel is compensatie voor de inflatie. FNV noemde het voorstel “hoopvol”. Matrans heeft geen nieuw voorstel gedaan.

De vakbond heeft zijn eerdere looneis eerder verlaagd naar 6,5 procent bovenop de automatische compensatie voor de inflatie. Stam meldt dat FNV daarnaast onder meer een opleidingsfonds voor de sjorders wil. Sjorders zijn verantwoordelijk voor het vastzetten en losmaken van containers op schepen.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×