HomeTRANSPORTNIEUWSScheepvaartOpnieuw eenrichtingsverkeer voor scheepvaart op de Boven-IJssel

Opnieuw eenrichtingsverkeer voor scheepvaart op de Boven-IJssel

DEN HAAG – Rijkswaterstaat (RWS) heeft opnieuw eenrichtingsverkeer ingesteld voor de scheepvaart op de Boven-IJssel, tussen de IJsselkop en Zutphen. Volgens RWS is dit nodig vanwege de terugkerende lage waterstand. Het houdt in dat de binnenvaart alleen in stroomopwaartse richting mag varen. De maatregel is ingegaan om 09.00 uur.

“Eerder deze week kon het eenrichtingsverkeer worden opgeheven, omdat de minimaal gepeilde diepte op de Boven-IJssel 1,45 meter had bereikt. Doordat er minder regen is gevallen dan verwacht en de waterstand deze week weer onder deze waarde daalt, moet de maatregel opnieuw worden ingesteld”, aldus RWS.

De droogteperiode is volgens Rijkswaterstaat nog niet voorbij en dus worden de waterstanden gemonitord. Als de waterstand verandert, kunnen de maatregelen voor de scheepvaart worden aangepast.

Omvaren

Een woordvoerder van RWS verwacht dat de waterstanden de komende vijf dagen verder zullen dalen. Dit is afhankelijk van de afvoer van rivieren zoals de Rijn bij Lobith. Als er regen valt in Duitsland en Zwitserland, kunnen de waterstanden weer stijgen.

De maatregel voor eenrichtingsverkeer betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS