Clicky

dinsdag 14 oktober 2025 - 17:12 uur
HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsPolitiemensen dood en gewond bij inval in woonboerderij in Italië

Politiemensen dood en gewond bij inval in woonboerderij in Italië

CASTEL D’AZZANO – Bij een inval in een woonboerderij in de Italiaanse plaats Castel d’Azzano zijn drie politiemensen omgekomen en vijftien andere hulpverleners gewond geraakt, meldt persbureau ANSA. Een broer en zus van in de 60 zijn vlak na de explosie opgepakt. Een derde familielid sloeg op de vlucht, maar werd volgens de nieuwssite Sky TG24 dinsdagochtend ook aangehouden. Het huis is ingestort en in brand gevlogen.

Volgens ANSA waren de omgekomen politiemensen carabinieri, militairen van de Italiaanse equivalent van de Koninklijke Marechaussee. Die dienst was samen met andere gespecialiseerde eenheden ingezet voor een ontruiming. De reden voor de zware inzet was dat de bewoners van het pand eerder hadden gedreigd dat ze zich zouden opblazen, aldus het persbureau.

De woning was gevuld met gas. Toen de deur werd geopend, werd dat tot ontploffing gebracht, schrijft ANSA. “Carabinieri en de politie hebben geprobeerd met maximale veiligheidsmaatregelen en al het noodzakelijke materieel te opereren. Maar de uitkomst was onverwacht en zeer treurig”, zegt de hoofdaanklager van Verona Raffaele Tito.

Volgens ANSA zijn onder de gewonden elf carabinieri, drie politiemensen en iemand van de brandweer. De vrouw die werd opgepakt liep volgens het persbureau brandwonden op. Ook de broer die als eerste werd aangehouden is in het ziekenhuis opgenomen.

De bewoners Franco, Dino en Maria Luisa Ramponi hadden al langer financiële problemen, schrijven meerdere media. In oktober en november vorig jaar hadden ze ook al gasflessen opengedraaid toen de deurwaarder wilde ingrijpen. Toen werd de situatie door bemiddelaars opgelost.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×