Clicky

donderdag 5 juni 2025 - 18:28 uur
Home Blog

Yeşilgöz formeel voorgedragen als lijsttrekker van de VVD

DEN HAAG – VVD-fractievoorzitter Dilan Yeşilgöz is formeel voorgedragen door het partijbestuur als lijsttrekker voor de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen. Dat was zij bij de vorige verkiezingen ook al.

“Met Dilan gaan we de verkiezingen in met een leider die weet wat er nu nodig is om Nederland vrijer, veiliger en welvarender te maken”, staat op de website van de VVD. Yeşilgöz noemt het zelf “een grote eer”.

Loods krijgt voorwaardelijke boete na aanvaring tussen vrachtschepen op de Waal

Foto: Adobe Stock | firdan

VARIK – Een loods die op 31 januari 2023 betrokken was bij een frontale aanvaring tussen twee vrachtschepen op de Waal bij Varik, is door de rechtbank Gelderland veroordeeld tot een voorwaardelijke geldboete van €175. De rechter oordeelde dat de loods onvoldoende voorzichtig heeft gehandeld bij het inhalen van een voorganger, waardoor het motorschip in aanvaring kwam met het afvarende tankschip.

De zaak werd behandeld door de kantonrechter in Arnhem, zittend als zogenaamde Rijnvaartrechter, een speciale bevoegdheid op grond van de internationale Herziene Rijnvaartakte van 1868. De uitspraak onderstreept de bijzondere juridische status van de Rijn als internationale vaarweg.

Loods maakte riskante stuurmanoeuvre

De loods bestuurde het motorschip, die in opvaart was en achter een duwbakcombinatie voer. Nadat een ander afvarend schip was gepasseerd, besloot de loods om het langzamere schip voor hem in te halen. Daarbij kwam hij echter op ramkoers met het afvarende schip, die hem op dat moment tegemoet voer. Ondanks pogingen om via marifoon en lichtsignalen contact te leggen, volgde een frontale botsing.

Volgens de rechtbank had de loods de situatie onvoldoende ingeschat en verzuimd zich ervan te vergewissen dat het vaarwater vrij was. “Het incident had voorkomen kunnen worden als het motorschip had gewacht met haar oploopmanoeuvre tot ook het tankschip was gepasseerd,” aldus het vonnis.

Geen ernstige schade, wel strafbaar

Hoewel er geen persoonlijk letsel is ontstaan en de schade aan de schepen beperkt bleef tot materiële schade, oordeelt de rechtbank dat de loods artikel 1.04 van het Rijnvaartpolitiereglement heeft overtreden. Daarbij moet een loods alle voorzorgsmaatregelen nemen om schade of gevaar te voorkomen.

De rechtbank nam in het vonnis mee dat de verdachte een blanco strafblad heeft, veel ervaring heeft in de vaart en dat het incident inmiddels ruim twee jaar geleden plaatsvond. Ook kreeg de schipper van het tankschip een boete voor het niet luisteren naar marifoonoproepen.

Internationaal recht van toepassing

De zaak toont de bijzondere rechtspositie op de Waal en Rijn. De Nederlandse rechter fungeert hier als Rijnvaartrechter volgens internationaal recht. Ook hoger beroep kent twee routes: via het Nederlandse gerechtshof of de Centrale Commissie voor de Rijnvaart in Straatsburg.

Vrachtwagenchauffeur veroordeeld voor ernstig ongeval met fietser in Amsterdam

Foto: Adobe Stock | DeepView (AI)

AMSTERDAM – Een vrachtwagenchauffeur is donderdag door de rechtbank Amsterdam veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden vanwege een ernstig verkeersongeval waarbij een fietser zwaargewond raakte. Het ongeval vond plaats op 13 mei 2022 op de Stadionweg in Amsterdam.

De rechtbank acht bewezen dat de chauffeur bij het rechts afslaan op een kruising geen voorrang heeft verleend aan een rechtdoorgaande fietser, met wie hij het fietspad deelde. De vrouw werd daarbij geraakt en kwam onder het voertuig terecht. Ze liep onder meer meerdere breuken aan haar been, enkel, hielbeen en vingers op. De gevolgen zijn ernstig en vermoedelijk blijvend.

Uit onderzoek blijkt dat zowel de fietser als de chauffeur groen licht hadden. Toch had de chauffeur volgens de rechtbank voorrang moeten verlenen. Daarbij speelde mee dat hij de kruising benaderde met een snelheid van ongeveer 16 km/u, wat volgens de rechtbank te snel was om veilig af te slaan en om voldoende te kunnen anticiperen op kruisend verkeer.

De rechtbank oordeelde dat de chauffeur aanmerkelijk onvoorzichtig, onoplettend en onachtzaam heeft gehandeld. “Hoewel 16 km/u in absolute zin niet snel is, had de verdachte stapvoets moeten rijden om het verkeer op het naastgelegen fietspad goed te kunnen overzien,” aldus het vonnis. “De camerabeelden laten zien dat hij niet in staat was tijdig te reageren op de fietser die rechtdoor reed.”

De rechtbank hield bij de strafoplegging rekening met het feit dat de chauffeur niet eerder is veroordeeld en dat het ongeval grote impact op hem heeft gehad. Hij heeft zijn werk als vrachtwagenchauffeur inmiddels neergelegd.

Naast de taakstraf legde de rechtbank een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden op, met een proeftijd van één jaar. De opgelegde straffen komen overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.

Grenswegen in Achterhoek dicht vanwege sluipverkeer door controles

Foto: Adobe Stock | studio v-zwoelf

DIDAM – Twee wegen bij de grens met Duitsland zijn de komende dagen dicht om overlast te voorkomen. De gemeente Montferland verwacht dat tijdens de pinksterdagen meer Duitsers naar Nederland komen en mogelijk willen ze over binnenwegen rijden om grenscontroles te omzeilen.

Montferland heeft donderdag besloten dat de Zuider Markweg en de Eltenseweg bij het dorp Beek dicht zijn ter hoogte van de grens. Dat geldt vrijdag, zaterdag en maandag.

De Eltenseweg gaat bij de grens over in de Beeker Strasse, en die voert naar de laatste afrit in Duitsland op de snelweg van Oberhausen naar Arnhem.

Door de binnenwegen af te sluiten “kan sluipverkeer vanaf de snelweg niet meer via Beek rijden”, aldus Montferland. Fietsers, hulpdiensten en landbouwvoertuigen kunnen nog wel over de Eltenseweg.

Ongelukken en slecht weer leiden tot grote drukte op de weg

DEN HAAG – Op de weg is het donderdagmiddag al vroeg erg druk. De ANWB meldt rond 16.30 uur ruim 600 kilometer file. Dat is bijna 200 kilometer meer dan gebruikelijk rond dat tijdstip op donderdag.

Het is onder meer druk door het slechte weer en er zijn ook veel ongelukken gebeurd. Zo is de A4 van Rotterdam naar Den Haag bij Den Hoorn bijna helemaal afgesloten door een ongeval. Op de A1 van Amsterdam naar Apeldoorn is het ook erg druk door een ongeval bij Barneveld. Daar is de weg weer vrij, maar er staat nog een lange file.

Op de A27 van Almere naar Gorinchem staat een kraanwagen met een lekke band. Vlak voor knooppunt Everdingen zijn twee rijstroken dicht. Weggebruikers hebben een uur vertraging.

“Het duurt vaak heel lang voor zo’n kraanwagen weg is”, aldus een woordvoerder van de ANWB Verkeersinformatie. Ook op de A15 gebeurde een ongeluk. Daar is de Noordtunnel richting Gorinchem dicht.

Verdeling door PVV achtergelaten ministersposten nog niet rond

DEN HAAG – De drie overgebleven regeringspartijen zijn het nog niet eens over de verdeling van de vrijgekomen ministersposten in het demissionaire kabinet, nu de PVV-bewindslieden zijn opgestapt. Het overleg daarover tussen de fractievoorzitters, vicepremiers en partijloos premier Dick Schoof is wel “in goede sfeer” verlopen, aldus NSC-vicepremier Eddy van Hijum.

“We zijn er nog niet helemaal uit”, zei Van Hijum. Hij sprak van “een flinke puzzel”. In totaal zijn vijf ministers en vier staatssecretarissen van het toneel verdwenen, maar die worden waarschijnlijk niet allemaal vervangen. Hier en daar zullen wellicht portefeuilles in elkaar worden geschoven, zo valt te horen.

Eerder werd al duidelijk dat alle drie de partijen graag de portefeuille Asiel en Migratie willen hebben. Op die plek hopen zij een snel succes te kunnen boeken door de strenge asielwetten die voormalig PVV-minister Marjolein Faber indiende door het parlement te loodsen.

Geladen container met kleding gestolen in havengebied Antwerpen

ANTWERPEN – In de nacht van dinsdag 3 op woensdag 4 juni 2025 is in het havengebied van Antwerpen, ter hoogte van de Transcontinentaalweg, een geladen 40 ft container gestolen.

Het gaat om een rode container van het merk CAI met containernummer CAAU917112-7, die was geladen met kleding.

De container stond op een containerchassis van het merk Kögel met Belgisch kenteken QAQN290 en vlootnummer 19934.

Heeft u dit voertuig of de container recent gezien, neem dan direct contact op met Rens de Visser van KVDS via telefoonnummer +32 487 386 997.

Elke tip kan van belang zijn voor het onderzoek.

Handhaver tegen hoofd geschopt door jongere in Ede

EDE – Een handhaver is woensdagavond in Ede tegen het hoofd geschopt, meldt de gemeente. Dat gebeurde toen handhavers overlastgevende jongeren aanspraken in het centrum van de Gelderse plaats. De persoon die de handhaver schopte is aangehouden. Over de leeftijd van de jongeren zegt de gemeente nog niets.

De jongeren reden op fatbikes op plekken waar voetgangers liepen en “maakten veel lawaai”, meldt de gemeente donderdag. “Dit is uitgelopen op een fors incident, waarbij één van de jongeren uit de groep een handhaver tegen het hoofd heeft geschopt.” Toen collega’s van de handhaver dreigden om hun wapenstok te gebruiken, lukte het de boel te kalmeren. De mishandelde handhaver moest naar het ziekenhuis.

Burgemeester van Ede René Verhulst noemt de agressie “onaanvaardbaar en ongelofelijk”. “Het schoppen van een handhaver is volkomen belachelijk.” Van de mishandeling is aangifte gedaan.

Vrachtwagenbrand op A73 bij Horst-Zuid

Foto: Edward Media

HORST-ZUID – Donderdagmiddag omstreeks 15:45 uur is op de A73 ter hoogte van Horst-Zuid een vrachtwagen in brand gevlogen. De brand ontstond bij de op- en afrit Horst in de rijrichting van Horst naar Nijmegen.

De snelweg werd deels afgesloten om hulpdiensten de ruimte te geven. Inmiddels is de linker rijbaan weer vrijgegeven. De rechterrijstrook blijft voorlopig afgesloten vanwege bergings- en opruimwerkzaamheden.

Aan de andere kant van de snelweg, richting Venlo, is sprake van een forse kijkersfile. Verkeer in beide richtingen moet rekening houden met vertraging.

De oorzaak van de brand is nog onbekend. De chauffeur kon het voertuig op tijd verlaten en raakte niet gewond. De vrachtwagen brandde grotendeels uit.

Brandweer en Rijkswaterstaat zijn ter plaatse voor verdere afhandeling.

Schiphol-medewerkers ervaren hoge werkdruk en ongewenst gedrag, blijkt uit onderzoek

SCHIPHOL – Schiphol heeft in samenwerking met 12 werkgevers en vakbonden CNV en FNV een onderzoek laten doen naar de ervaringen van medewerkers op de luchthaven. Aan het onderzoek, uitgevoerd door TNO, deden bijna 1.600 medewerkers mee. De resultaten laten zien dat er op het gebied van de werkdruk, omgangsvormen en de cultuur rondom veiligheid verbeteringen nodig zijn, zodat Schiphol een goede, veilige en aantrekkelijke plek is om te werken. Dit is de eerste van een terugkerend onderzoek in deze opzet.

Met het onderzoek is invulling gegeven aan een van de afspraken uit het sociaal akkoord, gesloten tussen Schiphol Group en vakbonden CNV en FNV. Medewerkers uit de beveiliging, passagiers- en bagageafhandeling en (bus)vervoer deden mee aan het onderzoek.

Belangrijkste bevindingen

Uit het onderzoek blijkt dat er verbetering nodig blijft op het gebied van werkdruk, omgangsvormen, cultuur rondom werkveiligheid en gezondheid. Uit de resultaten komt naar voren dat bijvoorbeeld dat 38% van de medewerkers die hebben meegedaan aan het onderzoek, aangeeft dat hun werkdruk hoog is.

Verder blijkt dat 36% van de medewerkers ongewenst gedrag ervaart in het werk, voornamelijk door passagiers. Een deel van de medewerkers geeft daarnaast aan dat zij minder tijd en aandacht ervaren dan zij zouden willen om te werken volgens de veiligheidsregels en 36% geeft aan het (helemaal) eens te zijn met de stelling dat het management veiligheid prioriteit geeft, ook als het werk daardoor meer tijd kost. Uit het onderzoek blijkt verder dat tweederde van de werknemers tevreden is met hun werk.

“De resultaten zijn voor ons helaas niet onverwacht. Maar het blijft schokkend om te lezen hoe het er nu op Schiphol in de praktijk aan toe kan gaan. Mensen op de werkvloer hebben regelmatig te maken met hele pittige omstandigheden. Deze vragen om stevige maatregelen en een duidelijk plan van aanpak, waarin alle betrokken partijen hun verantwoordelijkheid nemen. Zeker ook Schiphol, als opdrachtgever. De gezondheid van iedere medewerker moet meetellen bij besluiten die Schiphol maakt”, aldus CNV-onderhandelaar Erik Maas.

“De resultaten onder 1600 Schipholwerkers zijn ontstellend: de werkdruk is structureel te hoog, de veiligheidscultuur onvoldoende en werkers hebben veel te maken met passagiers die overlast geven. Al sinds 2015 waarschuwt FNV voor de effecten van de race naar beneden op Schiphol en deze worden bevestigd door deze resultaten. Schiphol, FNV en CNV hebben met het Sociaal Akkoord vanaf 2022 stappen gezet om die race naar beneden te keren. Deze indringende resultaten maken nu duidelijk dat er meer moet gebeuren en dwingt werkgevers en Schiphol tot actie om voor een fijne en veilige werkplek te zorgen. Symptomen bestrijden heeft geen zin, we moeten deze problemen bij de wortel aanpakken: de werker moet op nummer één staan”, zegt Jaap de Bie, campagneleider FNV.

“Schiphol is een unieke, maar ook complexe plek om te werken. Het is voor ons belangrijk om te weten waar medewerkers tegenaan lopen in hun werk. Dit onderzoek geeft ons een duidelijk beeld en benadrukt de noodzaak om als werkgever, opdrachtgever en werklocatie aan verbetering te blijven werken. Dat doen we samen met werkgevers, vakbonden en medewerkers. Ik zie bij iedereen een grote betrokkenheid om daar samen met ons de stappen te zetten die nodig zijn. We hebben al stappen gezet om arbeidsomstandigheden te verbeteren en dit onderzoek helpt ons verder. We willen van Schiphol een mensgerichte en aantrekkelijke plek maken waar iedereen met plezier kan werken”, reageert Esmé Valk, Chief People & Transformation bij Royal Schiphol Group.

Werk aan de winkel

Schiphol, werkgevers en vakbonden gaan op korte termijn met de resultaten aan de slag. De eerste bijeenkomst heeft vandaag plaatsgevonden. Zowel dit gezamenlijke initiatief als de uitkomsten benadrukken het belang van samenwerking om een goede werkomgeving te creëren, ieder met eigen verantwoordelijkheid. Medewerkers zijn daarbij nauw betrokken, zodat zij centraal staan bij verbeteringen. Dit was de eerste keer dat dit onderzoek is uitgevoerd en door in de komende jaren het onderzoek te herhalen, willen de partijen de voortgang monitoren en blijven werken aan een betere werkdruk en tevredenheid.

“We kunnen pas echt iets veranderen als we het samen doen. Juist daarom is het zo waardevol dat we dit onderzoek met alle partijen hebben gedragen. Het brengt niet alleen knelpunten in beeld, maar ook de gezamenlijke wil om het beter te maken”, zegt
Rawin Jharap, CEO I-SEC Benelux Holdings B.V.

“Als we de toekomst van Schiphol veilig, fijn en werkbaar willen houden, moeten we niet alleen naar cijfers kijken, maar naar mensen. Dit onderzoek helpt ons daarbij, het creëert inzicht en het draagvlak dat nodig is om duurzame stappen vooruit te zetten”, aldus Otto van Geffen, I-SEC Nederland B.V.

NAM mag gaswinning in Warffum voorlopig hervatten

DEN HAAG – De NAM mag de gaswinning in Warffum en Molenpolder bij Grijpskerk-Zuid voorlopig hervatten. Dat heeft de Raad van State donderdag besloten na een spoedprocedure. Eerder dit jaar gaf het kabinet toestemming om de gaswinning op beide plaatsen te hervatten. Vorige maand was er in Warffum nog een beving met een kracht van 2.1.

Tegen dat besluit gingen onder meer het college van Gedeputeerde Staten van Groningen en de Groninger Bodem Beweging in beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzieningenrechter ziet geen reden om het besluit van het kabinet te schorsen.

Volgens de rechter wegen de belangen van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) en verantwoordelijk minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei, VVD) zwaarder dan de belangen van de verzoekers. Gevoelens van onveiligheid en onrust verdwijnen niet door een schorsing.

Mogelijke schade aan gebouwen door bodemtrillingen zal beperkt zijn, aldus de voorzieningenrechter. Het kabinet meent dat gaswinning uit beide velden van belang is voor de leveringszekerheid van aardgas in Nederland. De NAM kan de winning nu weer opstarten.

“We vinden het jammer dat de voorzieningenrechter de gevoelens van onzekerheid van de bewoners niet zwaarder heeft meegewogen. We richten ons nu op de behandeling van ons beroep tegen het instemmingsbesluit”, laat de provincie Groningen in een reactie weten.

Ook de gemeente Het Hogeland, waar Warffum onderdeel van is, reageert teleurgesteld. “Onze argumenten zijn niet overgenomen”, aldus wethouder Han Hefting. “Inwoners gaan al jaren gebukt onder de aardbevingsellende. De gaswinning kan nu weer opgestart worden, terwijl de mogelijkheid bestaat dat de NAM uiteindelijk toch moet stoppen. Dat geeft een jojo-effect wat niet uit te leggen is.”

Na veertig jaar wordt IDS-Q8 omgedoopt tot Q8Truck en zet in op verdubbeling netwerk

BRUSSEL – Veertig jaar na de oprichting van International Diesel Services (IDS) krijgt de brandstofkaartspecialist voor vrachtwagens een nieuwe naam: Q8Truck. Tegelijkertijd presenteert het bedrijf ambitieuze groeiplannen: het wil zijn netwerk van trucklocaties in Europa verdubbelen en uitbreiden naar nieuwe landen.

De naamswijziging van IDS-Q8 naar Q8Truck markeert een nieuwe fase voor de organisatie, die sinds 1985 als onderdeel van Kuwait Petroleum International actief is. In dat jaar opende IDS zijn eerste speciaal op vrachtwagens gerichte tankstations op strategische locaties in Europa. Inmiddels is het bedrijf actief in 27 Europese landen.

Verdubbeling van het netwerk

Directeur Hans Kats licht toe: “We willen onze impact de komende jaren verdubbelen. Dat doen we door zelf nieuwe stations te bouwen én door nieuwe locaties toe te voegen waar met onze brandstofkaart betaald kan worden. Zo ontstaat een dichter netwerk, zowel in bestaande als nieuwe markten.” In de komende maanden opent Q8Truck al meerdere nieuwe locaties.

Toekomstgerichte diensten en duurzaamheid

Volgens Martijn Hazebroek, Director Strategy & Business Development, verschuift de markt snel. “Klanten hebben nieuwe verwachtingen. Daarom breiden we ons aanbod van HVO100 – een volledig fossielvrije brandstof – fors uit. Daarnaast testen we op dit moment al elektrische laadinfrastructuur voor vrachtwagens in Scandinavië.” Ook diensten als tolbetaling en vrachtwagenparkeren maken deel uit van de toekomstige strategie.

Nieuwe merkidentiteit

De nieuwe naam Q8Truck weerspiegelt volgens Kats en Hazebroek niet alleen de nauwere band met moederbedrijf Q8, maar ook de verbreding van het dienstenaanbod. “Met deze nieuwe merkidentiteit zijn we klaar voor de toekomst,” aldus Hazebroek.

Persoonlijke benadering als troef

Kats benadrukt dat de persoonlijke aanpak en sectorspecifieke expertise van Q8Truck een onderscheidende factor zijn. “Met onze maatwerkoplossingen kunnen we transportbedrijven van elke omvang ondersteunen. We willen onze klanttevredenheid van 96 procent behouden en versterken door innovatie, betrouwbaarheid en klantgerichtheid.”

Q8Truck (voorheen IDS-Q8) is een toonaangevende Europese aanbieder van brandstofkaarten en mobiliteitsdiensten voor de internationale wegtransportsector. Met een netwerk van meer dan 1.200 strategisch gelegen trucktankstations, onder andere bij grensovergangen en logistieke knooppunten, biedt Q8Truck 24/7 toegang tot hoogwaardige brandstoffen en aanvullende diensten. Het bedrijf ondersteunt de transitie naar duurzame mobiliteit met alternatieve brandstoffen zoals HVO, LNG en CNG, en experimenteert met laadnetwerken voor elektrische trucks.

Geïrriteerde Halsema: geen lijsttrekkerschap GL-PvdA voor ogen

AMSTERDAM – De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema is er niet mee bezig om een gooi te doen naar het lijsttrekkerschap van GroenLinks-PvdA bij de komende Tweede Kamerverkiezingen. Ze antwoordde zichtbaar geïrriteerd op een vraag daarover van JA21-raadslid Cas van Berkel.

“Volgens mij ben ik altijd duidelijk geweest: ik hoor bij Amsterdam en ik blijf bij Amsterdam”, was Halsema’s repliek. “Ik ben niet druk met Den Haag. Ik heb eerder het omgekeerde. Het is volgens mij het geval dat men in Den Haag nogal eens druk is met mij.”

Halsema was van 1998 tot 2011 Kamerlid voor GroenLinks, en van 2002 tot 2010 was ze fractievoorzitter en politiek leider van de partij. Sinds zeven jaar is ze burgemeester van Amsterdam.

Verkiezingen zijn aan de orde sinds eerder deze week het kabinet ten val kwam.

Votrans tilt hijswerk naar hoger niveau met multifunctionele Volvo FH

SOEST – Votrans uit Soest heeft recent een nieuwe Volvo FH 540 10×4-bakwagen/trekker in gebruik genomen. Deze multifunctionele truck is uitgerust met een 145 tonmeter Fassi-autolaadkraan – de zwaarste ooit in de vloot van Votrans – voor maximale hijscapaciteit.

De Volvo FH is geleverd door Volvo Trucks-dealer Harbers Trucks, die Votrans ondersteunde bij het ontwikkelen van een custom made truck voor veeleisende hijs- en transportklussen. Naast de Volvo FH rijdt Votrans sinds kort ook met een nieuwe Volvo FM 6×2-bakwagen.

Airco’s op bedrijfsgebouwen of huizen hijsen, bomen van twaalf meter hoog vervoeren en plaatsen, transport van zware machines en bouwmaterialen. “Met onze nieuwe Volvo FH met 145 tonmeter Fassi-autolaadkraan kunnen we letterlijk en figuurlijk alle kanten op”, zegt Freddy Voorn, samen met zoon Nick eigenaar van Votrans.

“Klanten willen steeds meer een totaaloplossing voor al hun transport- en hijsvraagstukken. Wat de klant vraagt, moet je kunnen leveren en waarmaken, en dat op de juiste manier met modern materieel. Met onze nieuwe Volvo FH met 145 tonmeter autolaadkraan kunnen we dat nog beter: het is de zwaarste kraan die we ooit in gebruik hebben genomen. De Volvo FH is inzetbaar als bakwagen, of als bakwagen met aanhanger en dankzij de afneembare ballastbak ook als trekker met oplegger.”

Groter, sterker en verder

Voor de 145 tonmeter Fassi-autolaadkraan is een truck met een 10-tons vooras een must, vertelt Voorn. “Niet veel merken kunnen dat leveren, maar Volvo Trucks wel. Dat is voor ons de reden geweest om nu voor Volvo te kiezen. De Fassi-kraan is voorzien van een fly-jib voor een hijsbereik van 37,8 meter. Deze kraan is niet alleen 30 tonmeter zwaarder dan onze vorige grootste, maar biedt ook tien meter extra reikwijdte.”

360 graden werkgebied

De Volvo FH 540 10×4 is de eerste 5-asser in de vloot van Votrans. Voorn: “Een 5-asser biedt 7,5 ton extra laadvermogen en de meeste stabiliteit. De truck is af fabriek voorzien van een chassis met innerliner dat volledig doorloopt tot voor de grille, waar een extra stempelpoot zit. We hebben daardoor de beschikking over vijf stempelpoten voor een volledig 360 graden werkgebied en optimale stabiliteit. Verder is de truck rondom luchtgeveerd zodat je makkelijk kunt stempelen en stabiel staat als je gaat hijsen.”

Welkom in de stad

Bij de configuratie waren ook lengte en gewicht belangrijke items. “We zitten veel in Utrecht, Rotterdam en Amsterdam en de eisen om in (binnen)steden te mogen komen, worden steeds strenger”, vertelt Voorn. “Steeds meer steden hebben milieuzones, hanteren een maximale voertuiglengte van tien meter en stellen beperkingen aan het totaalgewicht. Onze nieuwe Volvo FH voldoet met een lengte van 9,90 meter en een totaalgewicht van dertig ton aan de eisen en daardoor kunnen wij zo de stad in, essentieel om snel te kunnen schakelen als een opdrachtgever ons morgen of zelfs vandaag nog nodig heeft voor een klus in bijvoorbeeld de binnenstad van Amsterdam.”

Volvo FM met oprijklep voor machinevervoer

Naast de Volvo FH heeft Votrans ook een nieuwe Volvo FM 430 6×2-bakwagen in gebruik genomen, voorzien van een gestuurde naloopas en een 16-tons oprijklep die tot 4,5 meter kan uitklappen. De truck is voorzien van X-low chassis zodat een laadbak met maximale hoogte opgebouwd kon worden. “Hiermee vervoeren we onder meer heftrucks en landbouwvoertuigen. Bij onze vorige truck gebruikten we oprijplaten voor het laden en lossen, maar met onze nieuwe Volvo FM met oprijklep hoeft dat niet meer. Dat maakt het werk voor de chauffeur een stuk ergonomischer. Met de Volvo FM kunnen we ook heel eenvoudig aandocken of machines overrijden van de bakwagen naar een trailer”, vertelt Voorn.

‘Harbers Trucks maakt belofte waar’

Het wagenpark van Votrans bestaat uit acht voertuigen, waarvan nu twee Volvo-trucks. Freddy Voorn: “We hadden een duidelijke visie voor de configuratie van de Volvo FH en Harbers Trucks heeft ons uitstekend geholpen om dit tot in detail uit te werken. Voor ons is dat de meerwaarde van een dealer, zeker als je een custom made configuratie uitdenkt: meedenken, flexibel zijn en nakomen wat je belooft.”

Votrans is opgericht op 1 juli 2011 door Freddy Voorn. Wat begon als zijn droom, groeide uit tot een professioneel transportbedrijf. Freddy heeft al vanaf zijn zestiende ervaring in de wereld van transport en kraanverhuur. In 2011 nam hij een transportbedrijf uit Soest over. Sindsdien is Votrans uitgegroeid tot een specialist in machinetransport, bedrijfsverhuizingen, speciaal transport, kraanverhuur, op- en overslag en regulier transport.

Autotoeleveranciers willen snel actie van VS om beperkingen China

WASHINGTON – Amerikaanse toeleveranciers van de auto-industrie willen dat de Verenigde Staten snel in actie komen tegen de exportbeperkingen van China op zeldzame aardmetalen, mineralen en magneten. Ze waarschuwen dat die de productie van auto-onderdelen binnenkort kunnen verstoren.

De oproep komt van MEMA, een belangenvereniging van toeleveranciers van voertuigen. De organisatie zegt tegen persbureau Reuters dat fabrikanten van voertuigonderdelen “ernstige” risico’s lopen in hun toeleveringsketens. Volgens MEMA is onmiddellijke actie nodig “om wijdverspreide verstoring en economische uitval” van voertuigtoeleveranciers te voorkomen.

Het Witte Huis reageerde niet tegenover Reuters. Begin april heeft China de exportbeperkingen opgelegd vanwege de handelsoorlog tegen de VS. China is wereldwijd de belangrijkste leverancier van zeldzame aardmetalen, die worden gebruikt voor onder meer auto’s, gevechtsvliegtuigen en huishoudelijke apparaten.

×