ROTENBURG – Op de A1 in Duitsland, in de richting van Bremen, is vrijdagochtend 30 januari 2026 sprake geweest van grote verkeershinder na twee ongevallen met vrachtwagens veroorzaakt door de gladheid. De ongevallen vonden plaats tussen de aansluitingen Bockel en Stuckenborstel, waarna de snelweg voor meerdere uren volledig werd afgesloten.
Het eerste ongeval gebeurde rond 04.38 uur. Een 36-jarige chauffeur verloor met een autotransportercombinatie de controle over het voertuig op een glad wegdek.
De trekker kwam in de berm tot stilstand, terwijl de aanhanger met geladen personenauto’s losschoot en op de rijbaan bleef staan. De chauffeur raakte niet gewond. De omvang van de schade wordt nog onderzocht.

Tweede ongeval korte tijd later
Ongeveer twaalf minuten later, rond 04.50 uur, vond op dezelfde rijbaan, zo’n 500 meter verderop, een tweede ongeval plaats. Een 51-jarige chauffeur verloor met zijn trekker-opleggercombinatie eveneens de controle door gladheid. De combinatie raakte in een slip, botste tegen de middenvangrail en kwam dwars op de rijbaan tot stilstand. De chauffeur liep lichte verwondingen op en werd ter plaatse door de hulpdiensten behandeld.

Volledige afsluiting en lange files
Door de twee ongevallen werd de A1 vanaf aansluiting Bockel richting Bremen volledig afgesloten. De bergingswerkzaamheden duurden tot in de middaguren. Als gevolg van de afsluiting ontstonden kilometerslange files en ernstige verkeershinder voor het (vracht)verkeer.
Later in de ochtend deden zich op hetzelfde traject nog enkele andere ongevallen door winterse omstandigheden voor. Daarbij bleef het echter bij materiële schade.



