Clicky

woensdag 24 september 2025 - 15:09 uur
HomeTRANSPORTNIEUWSPersonenvervoerGrote controle op Duitse A3: bussen uit Oost-Europa stilgelegd wegens belastingfraude, illegale...

Grote controle op Duitse A3: bussen uit Oost-Europa stilgelegd wegens belastingfraude, illegale etenswaren en technische gebreken [+foto’s]

GIESSEN – De Duitse douane en politie hebben op de A3 richting het noorden drie touringcars uit Moldavië, Servië en Kosovo aan de kant gezet en uitgebreid gecontroleerd.

Daarbij werden ernstige overtredingen geconstateerd, variërend van belastingfraude en verboden invoer van etenswaren tot grote technische mankementen en overschrijding van de rijtijden.

De actie werd uitgevoerd door de controle-eenheid verkeerswegen van het Hauptzollamt Gießen in samenwerking met verkeersspecialisten van de politie Westhessen. Ook het Veterinäramt Limburg-Weilburg sloot zich aan bij de controle. De touringcars waren onderweg naar het Ruhrgebied, de Benelux of Groot-Brittannië.

Foto: Duitse Douane

Resultaten van de controle

  • Douane: drie strafprocedures wegens belastingontduiking, zekerheidsstelling van circa €1.000 en inbeslagname van niet-aangegeven goederen.
  • Politie: in alle drie de gevallen forse overschrijdingen van rij- en rusttijden en ernstige technische gebreken; de bussen mochten niet verder rijden. De busbedrijven moesten in totaal €13.250 aan zekerheden afdragen aan het Bundesamt für Logistik und Mobilität (BALM).
  • Veterinair toezicht: in totaal 520 kilo aan verboden dierlijke producten (waaronder vers vlees, rauwe worst, ham en kaas) werd in beslag genomen en vernietigd. Ook zijn boetes uitgedeeld. De levensmiddelen worden bovendien onderzocht op dierziekteverwekkers.
Foto: Duitse Douane

Volgens Stephanie Auerswald, woordvoerder van het Hauptzollamt Gießen, onderstrepen de bevindingen het belang van nauwe samenwerking: “Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat regels worden nageleefd, consumenten beschermd blijven en de verkeersveiligheid gewaarborgd is.”

Transportrisisco

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×