AMSTERDAM – De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft afgelopen kwartaal minder winst gemaakt door een kwaliteitsprobleem bij zijn toestellen. Ook was er een tekort aan motoren. Daardoor zijn er minder vliegtuigen geleverd. Het in Toulouse gevestigde bedrijf houdt wel vast aan de ambitieuze doelstelling om dit jaar zo’n 870 vliegtuigen te leveren, wat meer zou zijn dan ooit.
Airbus maakte vorige maand melding van een probleem bij het horizontale staartvlak van het A330neo-model, waardoor het bedrijf de vliegtuigen tijdens het productieproces moest inspecteren. Daardoor werd in juni tot en met augustus maar ÊÊn toestel van dit type geleverd, zeiden ingewijden eerder tegen persbureau Bloomberg. Normaal bouwt de grootste vliegtuigproducent ter wereld maandelijks vier A330neo’s.
Voor Airbus zijn de laatste maanden van het jaar normaal gesproken de productiefste. Met tot nu toe 547 geleverde vliegtuigen is er een beter vierde kwartaal dan ooit nodig om het leveringsdoel te halen. Minder problemen in de toeleveringsketen zouden behulpzaam zijn voor de fabrikant.
Doelstellingen
“In een complexe geopolitieke en operationele tijd richten we ons op het afleveren van vliegtuigen, met onverminderde aandacht voor kwaliteit. Ons plan is duidelijk en onze teams staan klaar om onze doelen te halen”, zei topman Guillaume Faury.
De aangepaste winst, voor onder meer rente en belastingen, kwam in het derde kwartaal 9 procent lager uit op 1,8 miljard euro. De omzet ging met 2 procent omlaag, tot 17,5 miljard euro.
Boeing verlaagde dinsdag zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. De Amerikaanse concurrent zei meer tijd nodig te hebben om de productiesnelheden op te schroeven. Ook daar spelen leveringsproblemen een rol.







