ZUIDWOLDE – De N48 tussen Hoogeveen en Zuidwolde blijft woensdagochtend nog afgesloten na het ernstige ongeval van dinsdag waarbij twee vrachtwagenchauffeurs om het leven kwamen. De hulpdiensten zijn de hele nacht bezig geweest met onder meer het bergen van de voertuigen en het opnieuw asfalteren van de weg. Rijkswaterstaat verwacht de N48 rond het middaguur weer vrij te kunnen geven.
Voordat de weg kan worden opengesteld, moet er nog worden gesaneerd en moeten de laatste opruimwerkzaamheden worden uitgevoerd.
Verkeer moet tot de heropening rekening blijven houden met de afsluiting en wordt omgeleid via de N36 en N34.
Twee vrachtwagenchauffeurs overleden
Het ongeval gebeurde dinsdagmiddag rond 15.15 uur op de N48 bij Zuidwolde. Drie vrachtwagens en meerdere personenauto’s botsten op elkaar.
Bij het ongeval kwamen twee vrachtwagenchauffeurs om het leven. Het ging om de chauffeur van een Nederlandse vrachtwagen en de chauffeur van een Belgische vrachtwagen.
Na het ongeval werd de N48 volledig afgesloten. Vanwege de omvang van het incident schaalden de hulpdiensten op naar GRIP 1.
Ook bestond het vermoeden dat gevaarlijke vloeistoffen uit de vrachtwagens waren vrijgekomen. De hulpdiensten riepen daarom een gespecialiseerd team voor gevaarlijke stoffen op.
Nachtelijke werkzaamheden
Na de hulpverlening en het politieonderzoek konden de bergings- en herstelwerkzaamheden beginnen. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn onder meer de betrokken voertuigen geborgen en delen van het asfalt opnieuw aangebracht.
Woensdagochtend moeten nog sanerings- en opruimwerkzaamheden worden uitgevoerd. Als deze volgens planning verlopen, verwacht Rijkswaterstaat de N48 rond het middaguur weer open te stellen.






