spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeTRANSPORTNIEUWSLuchtvaartBritse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN – De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

“Ik denk dat het in de eerste plaats een zaak van Londen is”, zei Burnham tegen de BBC. “Je moet eerst luisteren naar de stem van de mensen daar.” Dat Burnham geen steun uitspreekt, is een nieuwe ontwikkeling in het al jaren durende debat over een mogelijke uitbreiding.

Plannen voor een derde landingsbaan op de grootste luchthaven van het Verenigd Koninkrijk zijn er sinds 2009. Heathrow liet zaterdag weten dat ingebruikname van een derde baan mogelijk vier jaar vertraging oploopt. De derde baan zou dan pas in 2039 opengaan. Ook moet er nog een langdurig vergunnings- en goedkeuringsproces doorlopen worden voordat de bouw kan beginnen.

Drukste van Europa

Voormalig minister van Financiƫn Rachel Reeves sprak vorig jaar haar steun uit voor de uitbreiding en stelde dat het 100.000 banen zou opleveren en de economie een flinke impuls zou geven.

Heathrow was vorig jaar de drukste luchthaven van Europa en draait op 99 procent van zijn capaciteit. De Londense luchthaven heeft minder start- en landingsbanen dan andere grote Europese luchthavens. Schiphol heeft er bijvoorbeeld zes en Charles de Gaulle in Parijs en Frankfurt Airport hebben vier landingsbanen.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres