spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeTRANSPORTNIEUWSOngevallenVeertien personen naar ziekenhuis na incident met gevaarlijke stof bij bedrijf in...

Veertien personen naar ziekenhuis na incident met gevaarlijke stof bij bedrijf in Genemuiden

GENEMUIDEN – Bij een bedrijf aan de Kamperzeedijk in Genemuiden zijn dinsdag veertien personen naar het ziekenhuis gebracht nadat zij gezondheidsklachten kregen door het vrijkomen van een gevaarlijke stof. Het incident leidde tot een grootschalige inzet van hulpdiensten en opschaling naar GRIP 1.

De hulpdiensten werden rond 09.45 uur gealarmeerd voor een incident met gevaarlijke stoffen. Om de inzet van de verschillende hulpdiensten goed op elkaar af te stemmen, werd opgeschaald naar GRIP 1.

Accu heftruck drooggekookt

Volgens de veiligheidsregio bleek later dat een accu van een heftruck was drooggekookt. Daarbij kwam een gevaarlijke stof vrij. Het incident werd pas ontdekt nadat meerdere medewerkers gezondheidsklachten kregen.

De betreffende heftruck is inmiddels uit het gebouw gehaald en veiliggesteld. Ook werd het volledige bedrijf ontruimd.

Veertien personen naar ziekenhuis

Vanwege de gezondheidsklachten werd de ambulancedienst grootschalig ingezet. In totaal kwamen zes ambulances ter plaatse. Dertien medewerkers zijn voor nader onderzoek overgebracht naar ziekenhuizen in de omgeving.

Ook een brandweerman die bij de inzet betrokken was, kreeg gezondheidsklachten en is voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht.

Onderzoek naar vrijgekomen stof

Buiten het bedrijf is het volgens de hulpdiensten veilig. In het pand zijn metingen verricht om vast te stellen welke stof precies is vrijgekomen. Over de aard van de stof bestaat op dit moment nog geen duidelijkheid.

De hulpdiensten doen verder onderzoek naar de toedracht van het incident.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres