PARIJS – Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. “Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren”, heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.
“We houden de brandstofbeschikbaarheid op de luchthavens die we aandoen voortdurend in de gaten en zoals de Franse en Nederlandse regeringen de afgelopen weken hebben aangegeven, staan alle seinen op groen voor de zomerpiek in juli en augustus”, aldus de Canadees. Smith becijfert daarbij dat zijn maatschappijen komende maanden bijna 2200 vluchten per dag uitvoeren naar meer dan 320 bestemmingen wereldwijd.
Met de opmerkingen lijkt hij mensen gerust te willen stellen dat ze gewoon vluchten kunnen boeken. Om mensen over de streep te trekken komt het concern tevens met een promotiecampagne voor reizen vanuit Frankrijk met tickets die kosteloos kunnen worden gewijzigd.
Eerder waarschuwde onder meer de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dat rond deze tijd kerosinetekorten dreigden in Europa. Door de Iranoorlog is de Straat van Hormuz geblokkeerd en zijn de olie- en gasleveringen verstoord. Maar leveranciers hebben maatregelen genomen en klanten verzekerd dat de kerosineleveringen niet in gevaar komen. Ook andere maatschappijen stelden al geen problemen te verwachten en riepen mensen op gewoon tickets te boeken.
Marnix Fruitema, voorzitter van de Nederlandse luchtvaartbrancheorganisatie BARIN, laat weten dat een groot deel van de verstoringen is gecompenseerd door verhoogde import uit landen als de Verenigde Staten, Nigeria en Noorwegen. “Op basis van de laatste inzichten voorzien we momenteel geen tekorten aan kerosine deze zomer”, geeft hij aan.
KLM besloot eerder dit jaar wel om 160 vluchten van en naar Schiphol te schrappen. Dat was echter geen gevolg van een tekort, maar had te maken met de flink gestegen brandstofprijzen. Dat maakte een aantal vluchten naar bestemmingen waarop KLM doorgaans meerdere keren per dag vliegt niet rendabel.




