CUPERTINO – Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
Cook krijgt een andere functie binnen het bedrijf. Hij wordt volgens het persbericht uitvoerend voorzitter en “zal helpen met bepaalde aspecten van het bedrijf, waaronder het contact onderhouden met beleidsmakers over de hele wereld”. Ook wordt gemeld dat de raad van bestuur unaniem heeft ingestemd met de verandering binnen de top van Apple.
Het bedrijf werd sinds 2011 geleid door Cook. Hij was de opvolger van Steve Jobs, onder wiens leiding Apple uitgroeide tot een van de grootste technologiebedrijven ter wereld.
Opvolger
“Het is het grootste voorrecht van mijn leven geweest om topman van Apple te zijn en het vertrouwen te hebben gekregen om zo’n buitengewoon bedrijf te leiden”, laat Cook in het persbericht weten. De 65-jarige Amerikaan omschrijft Ternus (51) als een “visionair” en “zonder twijfel de juiste persoon om Apple de toekomst in te leiden”.
De keuze voor Ternus komt niet als een verrassing, omdat hij algemeen werd gezien als een waarschijnlijke opvolger. Ternus begon in 2001 zijn carriĆØre bij Apple, aanvankelijk bij de afdeling productdesign. Hij werd in 2013 hardwarechef. Ternus laat in het persbericht weten dankbaar te zijn voor de kans om Apple te leiden.




