HomeTRANSPORTNIEUWSLogistiekIKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT – IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

De banen worden geschrapt bij Inter IKEA, het bedrijf dat IKEA-franchisenemers verbindt en de algehele strategie van het bedrijf bepaalt. Het hoofdkantoor staat in Delft en het bedrijf heeft ook een winkel in Nederland, eveneens in Delft. De rest van de winkels in Nederland is in beheer van de Ingka Group, de grootste franchiseonderneming van het bedrijf. Dat onderdeel van IKEA staat los van de reorganisatie.

Volgens de financiële topman Henrik Elm is Inter IKEA Group te complex en te gefragmenteerd geworden. Van de 850 geschrapte functies verdwijnen er 300 in Zweden. “Een retailomgeving vereist eenvoud en snelheid”, aldus Elm. De reorganisatie moet leiden tot snellere besluitvorming en lagere kosten.

Jaarcijfers

In een interview met Reuters laat Elm weten dat het bedrijf ook last heeft van het dalende consumentenvertrouwen door de oorlog in Iran. Daarbij wil IKEA de prijzen niet verhogen. “Ons vermogen om de prijzen te verlagen zodat ze zich IKEA kunnen veroorloven, is belangrijker dan ooit, en dat kun je natuurlijk niet bereiken als je een te hoge kostenbasis hebt”, aldus Elm tegen Reuters.

Inter IKEA heeft ongeveer 27.000 werknemers wereldwijd. Op het hoofdkantoor in Delft werken meer dan duizend mensen. Daarnaast heeft het bedrijf nog werknemers via de IKEA-winkel in Delft. Dat is de enige IKEA-winkel wereldwijd in handen van Inter IKEA. De rest hoort bij dertien andere franchisers, waarvan de Ingka Group de grootste is.

In de laatst bekende jaarcijfers, over 2025, noteerde Inter IKEA 26,3 miljard euro aan omzet. Dat was iets minder dan het jaar ervoor. De nettowinst kwam uit op 1,5 miljard euro, tegenover 2,1 miljard euro een jaar eerder. Dat kwam vooral door stijgende kosten bij het maken en vervoeren van producten. Ook namen de operationele kosten toe.

spot_img

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres