TEHERAN – Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
Volgens de organisatie werd het vaartuig benaderd door een aanvalsschip van de Revolutionaire Garde, maar was er geen radiocontact. De brug van het schip werd daarna geraakt en beschadigd. Het is nog niet duidelijk om welk schip het gaat en onder welke vlag het vaart.
Het gaat volgens het Britse maritieme veiligheidsbedrijf Vanguard Tech om een schip dat onder Liberiaanse vlag voer. Het zou toestemming hebben gekregen om door de Straat van Hormuz te varen. Maar het Iraanse staatspersbureau Tasnim meldt juist dat het vaartuig waarschuwingen van Iran had genegeerd.
Onderhandelingen
Iran heeft de Straat van Hormuz na het begin van de oorlog zo goed als afgesloten voor de scheepvaart. De Amerikanen reageerden met een eigen blokkade voor schepen die van en naar Iraanse havens varen.
Afgelopen weekend schoten zowel de Iraniƫrs als de Amerikanen ook al op vaartuigen in de Straat van Hormuz. In beide gevallen zouden die schepen hebben geprobeerd om de blokkade te doorbreken.
Het heropenen van de zeestraat is een van de belangrijke discussiepunten bij de onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Het is onduidelijk wanneer de gesprekken verdergaan, maar de Amerikaanse president Donald Trump kondigde dinsdagavond wel aan het staakt-het-vuren te verlengen. Daardoor moet er meer tijd zijn om een deal te sluiten.




