MUIDEN – Op de A1 bij Muiden heeft donderdagochtend 18 december een overval plaatsgevonden op een rijdende vrachtwagen. Rond 11.50 uur kreeg het Operationeel Centrum van de politie meerdere meldingen dat een vrachtwagen op de snelweg gedwongen was te stoppen door meerdere personenauto’s, die het verdere rijden onmogelijk maakten. Getuigen meldden daarbij dat de betrokken personen mogelijk gewapend waren.
Meerdere politie-eenheden stelden direct een onderzoek in. Uit dat onderzoek blijkt dat de vrachtwagenchauffeur op de snelweg is overvallen, waarna hij zijn weg heeft vervolgd. Volgens de politie is er vermoedelijk sprake van een overval waarbij drugs uit de vrachtwagen zijn weggenomen.

Korte tijd later werd in Naarden één van de bij de overval betrokken personenauto’s aangetroffen. Dit voertuig is in beslag genomen. In de auto werden meerdere pakketten met vermoedelijk harddrugs gevonden.
De overvallen vrachtwagenchauffeur, een 48-jarige man uit Apeldoorn, werd enkele uren later samen met zijn vrachtwagen aangetroffen op de N414 bij Eemnes. Hij is aangehouden. Zijn rol en mogelijke betrokkenheid bij het incident worden op dit moment onderzocht. De vermoedelijke overvallers zijn nog voortvluchtig.
Politie zoekt getuigen en dashcambeelden
De politie is een uitgebreid opsporingsonderzoek gestart en roept getuigen op zich te melden. Met name wordt gezocht naar weggebruikers die rond het tijdstip van de overval op de A1 reden en mogelijk dashcambeelden hebben van het rijdende verkeer of van de overval zelf.
Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844, Meld Misdaad Anoniem (0800-7000) of via het tipformulier van de politie onder zaaknummer PL09002025431107.



