CLOPPENBURG – Op de Duitse A1 bij de afrit Cloppenburg is dinsdag 29 april een 31-jarige Nederlandse vrachtwagenchauffeur met een gevaarlijke stoffen transport van de weg geraakt. De man bleek onder invloed van cocaïne en gaf aan ook oververmoeid te zijn geweest, meldt de Duitse politie woensdag.
Het ongeval vond plaats rond 12.40 uur. De chauffeur reed richting Bremen toen hij in de afrit van de snelweg van de rijbaan raakte. Daarbij beschadigde hij de vangrail en meerdere hectometerpaaltjes.
De Duitse politie constateerde tijdens de afhandeling van het incident duidelijke tekenen van drugsgebruik. Een drugstest ter plaatse viel positief uit op cocaïne. De chauffeur verklaarde bovendien dat hij door vermoeidheid de controle over zijn voertuig verloor. De autoriteiten hebben een bloedmonster afgenomen en het rijbewijs van de man in beslag genomen.
Tegen de chauffeur is een strafrechtelijk onderzoek gestart wegens het in gevaar brengen van het verkeer. De tankwagen is door een bergingsbedrijf weggesleept. Tijdens het incident was de afrit Cloppenburg tijdelijk afgesloten.