HomeWegvervoerBedrijfsnieuwsSonja Boelhouwer vertrekt bij Albert Heijn, Jos Breedveld wordt Directeur Supply Chain

Sonja Boelhouwer vertrekt bij Albert Heijn, Jos Breedveld wordt Directeur Supply Chain

ZAANDAM – Sonja Boelhouwer, Directeur Omnichannel Operatie bij Albert Heijn, vertrekt met ingang van 2027 bij Ahold Delhaize. Na bijna 28 jaar binnen het concern, waarvan de laatste zevenenhalf jaar als directielid van Albert Heijn, heeft zij besloten haar loopbaan buiten het bedrijf voort te zetten. Met haar vertrek wordt de functie opgesplitst in twee afzonderlijke directierollen. Jos Breedveld wordt benoemd tot Directeur Supply Chain en Bart Hofmans tot Directeur Winkels.

Met de nieuwe directiestructuur brengt Albert Heijn de verantwoordelijkheid voor de winkels en de supply chain onder bij twee afzonderlijke directeuren.

Jos Breedveld wordt Directeur Supply Chain

Jos Breedveld, die sinds 2025 werkzaam is als Vice President Logistiek & Transport bij Albert Heijn, krijgt de nieuwe functie van Directeur Supply Chain.

Breedveld beschikt over ruime ervaring binnen de logistieke sector. Voordat hij bij Albert Heijn aan de slag ging, vervulde hij verschillende logistieke functies bij DSV Solutions en CEVA Logistics. Daarnaast was hij Managing Director bij Eurofins Clinical Diagnostics.

Met zijn benoeming krijgt Breedveld een belangrijke rol binnen de directie van Albert Heijn, waarbij de supply chain als afzonderlijk verantwoordelijkheidsgebied wordt ondergebracht.

Bart Hofmans wordt Directeur Winkels

De nieuwe functie van Directeur Winkels wordt ingevuld door Bart Hofmans.

Hofmans werkt al sinds zijn jeugd bij Albert Heijn en heeft binnen het supermarktconcern verschillende operationele en leidinggevende functies bekleed.

Hij groeide vanuit de winkels door naar functies als Operationeel Manager, District Manager en Vice President Winkel Support.

Momenteel is Hofmans verantwoordelijk voor Omnichannel Improvement & Support bij Albert Heijn.

Bijna 28 jaar bij Ahold Delhaize

Sonja Boelhouwer begon haar loopbaan in 1999 bij Ahold als management trainee voor Etos.

Daarna vervulde zij verschillende commerciële en operationele leidinggevende functies binnen Ahold en later Ahold Delhaize. Zij werkte zowel in Nederland bij Albert Heijn als in de Verenigde Staten bij Giant en Stop & Shop.

De afgelopen zevenenhalf jaar maakte zij als Directeur Omnichannel Operatie deel uit van de directie van Albert Heijn.

In die functie was Boelhouwer onder meer verantwoordelijk voor de winkels, logistiek en transport, e-commerce operations, vastgoed en franchise.

Onder haar leiding groeide en vernieuwde de operatie van Albert Heijn in Nederland en België.

Daarnaast gaf zij leiding aan de operationele organisatie tijdens de coronaperiode en het recente cybersecurityincident.

Ook speelde Boelhouwer een belangrijke rol bij het versterken van de samenwerking met franchisenemers. Onder haar verantwoordelijkheid werden nieuwe toekomstbestendige afspraken gemaakt en kwam in goed overleg een einde aan een langdurig juridisch conflict.

Verder werden belangrijke stappen gezet op het gebied van digitalisering, standaardisering van werkprocessen en mechanisering.

Naast haar operationele verantwoordelijkheden zette Boelhouwer zich in voor mentale gezondheid en sociale veiligheid binnen en buiten Albert Heijn.

Nieuwe uitdaging buiten Ahold Delhaize

Boelhouwer geeft aan dat haar vertrek na bijna 28 jaar geen eenvoudige beslissing is geweest.

“Albert Heijn en Ahold Delhaize hebben mij in bijna 28 jaar ontzettend veel gebracht. Ik heb me er ontwikkeld als professional en als leider, en de kans gekregen om samen met talrijke bevlogen collega’s te bouwen aan een bedrijf dat iedere dag betekenis heeft voor miljoenen klanten en duizenden collega’s.”

Volgens Boelhouwer is het voor haar tijd om nieuwe ervaringen op te doen.

“Mijn betrokkenheid bij Albert Heijn maakt dat dit afscheid mij niet licht valt. Tegelijkertijd is dit voor mij het juiste moment om buiten het bedrijf nieuwe perspectieven te leren kennen en mezelf opnieuw uit te dagen.”

Over haar volgende functie of werkgever zijn geen mededelingen gedaan.

Waardering voor leiderschap

Margaret Versteden-van Duijn, CEO Ahold Delhaize Europe & Indonesia, betreurt het vertrek van Boelhouwer, maar respecteert haar beslissing.

“Ik heb Sonja leren kennen als een gedreven, betrokken en mensgerichte leider, die de lat hoog legt en tegelijkertijd altijd oog houdt voor onze collega’s en klanten.”

Volgens Versteden-van Duijn heeft Boelhouwer een belangrijke bijdrage geleverd aan de groei en vernieuwing van Albert Heijn.

“Met haar diepblauwe hart heeft zij een grote bijdrage geleverd aan de groei en vernieuwing van Albert Heijn. Ik ben haar dankbaar voor haar leiderschap en de blijvende impact die zij op ons bedrijf heeft gehad.”

Vertrouwen in nieuwe directieleden

Met de benoeming van Breedveld en Hofmans kiest Albert Heijn voor twee interne kandidaten om de verantwoordelijkheden van Boelhouwer over te nemen.

Volgens Versteden-van Duijn beschikken beide managers over de benodigde kennis van de organisatie en haar operationele processen.

“Voor beide functies hebben we sterk intern talent klaar staan. Bart en Jos kennen onze operatie, klanten en cultuur.”

Zij verwacht dat beide directeuren kunnen voortbouwen op de bestaande organisatie en Albert Heijn verder kunnen ondersteunen in de volgende fase van groei en ontwikkeling.

spot_img

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS