NIEUWEGEIN – Hotelketen Fletcher Hotels wordt volledig overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hotelexploitant en vastgoedeigenaar van premium hotels. Sunday PropTech heeft overeenstemming bereikt over de overname van 100 procent van de aandelen van Fletcher Hotels van investeringsmaatschappij Egeria en het management van Fletcher. Met de overname wil Sunday PropTech zijn positie op de Europese hotelmarkt verder uitbreiden.
Fletcher Hotels werd opgericht in 1997 en is met 170 hotels de grootste hotelgroep van Nederland. De keten beschikt over 130 eigen Fletcher-hotels en 40 Fletcher Partner-hotels, verspreid over Nederland, Duitsland en België. Bij de onderneming werken circa 5.800 medewerkers.
De hotelgroep heeft een brede portefeuille van drie- en viersterrenhotels op locaties aan de kust, op het platteland en in steden. Fletcher richt zich voornamelijk op de vrijetijdsmarkt en heeft volgens de onderneming een sterke positie opgebouwd dankzij een goede prijs-kwaliteitverhouding.
In de afgelopen tien jaar is Fletcher aanzienlijk gegroeid. De hotelketen realiseerde in die periode meer dan zestig overnames in Nederland en Duitsland.
Europese uitbreiding
De overname vormt volgens de betrokken partijen een belangrijke stap in de Europese uitbreiding van Sunday PropTech en zijn partners. Fletcher brengt een gecentraliseerde hotelorganisatie, een sterke marktpositie en een eigen vastgoedportefeuille in Nederland en Duitsland mee.
Sunday PropTech wil zijn internationale ervaring op het gebied van hotelexploitatie, technologie en merkontwikkeling inzetten om de positie van Fletcher verder te versterken. Daarbij wordt geïnvesteerd in de organisatie, de bestaande hotels en verdere groei.
Een woordvoerder van Sunday PropTech zegt verheugd te zijn over de overname. “Wij zijn verheugd Fletcher te verwelkomen nu wij onze activiteiten op het gebied van hospitality-investeringen en assetmanagement in Europa uitbreiden. Fletcher heeft een sterke onderneming en een bekend merk in Nederland opgebouwd. We kijken ernaar uit om samen met het managementteam de volgende groeifase te ondersteunen.”
Egeria kijkt terug op samenwerking
Mark Wetzels van investeringsmaatschappij Egeria kijkt positief terug op de samenwerking met Fletcher.
“Ik kijk met veel plezier terug op de samenwerking met het managementteam van Fletcher en ben trots op wat we de afgelopen jaren samen hebben bereikt. We hebben het aanbod van Fletcher in Nederland verder versterkt en de onderneming uitgebreid naar Duitsland.”
Volgens Wetzels is daarnaast fors geïnvesteerd in de organisatie, de vernieuwing van hotels en het technologieplatform, met als doel de gasten een betere ervaring te bieden.
“Fletcher staat er vandaag sterk voor en ik heb er vertrouwen in dat Sunday PropTech en haar aandeelhouders de juiste partners zijn om de onderneming verder te laten groeien”, aldus Wetzels.
Afronding overname
Rothschild & Co trad bij de transactie op als adviseur van Fletcher Hotels. De overname wordt definitief afgerond zodra aan de gebruikelijke voorwaarden is voldaan.
Over de financiële omvang van de transactie zijn geen mededelingen gedaan.







