AMSTERDAM/TURIJN/MUMBAI – De voorgenomen overname van Iveco Group door Tata Motors is een nieuwe fase ingegaan. Sinds maandag 7 september 2026 kunnen aandeelhouders van Iveco hun aandelen aanmelden voor het vrijwillige openbare bod. Tata Motors biedt via TML CV Holdings B.V. 14,10 euro contant per gewoon aandeel. Het bod waardeert Iveco Group op ongeveer 3,82 miljard euro. De aanmeldingstermijn loopt tot en met 26 oktober 2026.
Transport Online meldde op 31 juli 2025 al dat Tata Motors en Iveco Group overeenstemming hadden bereikt over de voorgenomen overname. Met de publicatie van het officiële biedingsdocument en de start van de aanmeldingstermijn wordt nu een volgende belangrijke stap gezet richting afronding van de transactie.
Volgens Tata Motors en Iveco zijn inmiddels alle vereiste mededingingsgoedkeuringen, goedkeuringen voor buitenlandse investeringen, de FSR-goedkeuring en overige voorafgaande toestemmingen voor de transactie verkregen.
14,10 euro per aandeel
Tata Motors biedt 14,10 euro per aandeel, inclusief dividend, volledig in contanten. Daarmee wordt Iveco Group gewaardeerd op ongeveer 3,82 miljard euro.
Voor de financiering is een kredietfaciliteit afgesloten voor een bedrag van maximaal 3.825.000.000,00 euro.
De aanmeldingstermijn is op 7 september om 08.30 uur begonnen en eindigt volgens de huidige planning op 26 oktober 2026 om 17.30 uur. Wanneer aan alle voorwaarden wordt voldaan, staat de betaling voor de aangemelde aandelen gepland voor 30 oktober 2026. Onder bepaalde omstandigheden kan de aanmeldingstermijn daarna nog gedurende vijf handelsdagen worden heropend.
Bestuur Iveco steunt bod
Het bestuur van Iveco Group steunt de transactie en adviseert aandeelhouders het bod te accepteren. Ook adviseert het bestuur aandeelhouders vóór de besluiten te stemmen die tijdens de buitengewone aandeelhoudersvergadering op 16 oktober 2026 worden voorgelegd.
Grootaandeelhouder Exor heeft zich al onherroepelijk aan het bod verbonden. Exor bezit ongeveer 27,06 procent van de gewone aandelen van Iveco en 43,19 procent van alle stemrechten. De aandeelhouder heeft toegezegd zijn aandelen aan te melden en de voorstellen rond de overname te steunen.
Minimaal 95 procent van de aandelen
Een van de voorwaarden voor het bod is dat minimaal 95 procent van de gewone aandelen wordt aangemeld. Die drempel wordt automatisch verlaagd naar 80 procent wanneer de aandeelhouders tijdens de buitengewone vergadering instemmen met de zogenoemde Back-End Resolution.
Wanneer Tata Motors uiteindelijk minimaal 95 procent van de aandelen in handen krijgt, wil het een Nederlandse wettelijke uitkoopprocedure starten voor de resterende aandelen.
Bij een belang tussen 80 en 95 procent is Tata Motors van plan een alternatieve juridische procedure via splitsing en liquidatie uit te voeren, mits de aandeelhouders daarvoor op 16 oktober toestemming geven.
Het uiteindelijke doel van het bod is de verwerving van 100 procent van de gewone aandelen en het beëindigen van de beursnotering van Iveco Group aan Euronext Milan.
Samen meer dan 590.000 voertuigen per jaar
Sinds de eerste bekendmaking van de overnameplannen in juli 2025 zijn ook de cijfers over de beoogde combinatie geactualiseerd. Tata Motors en Iveco spreken nu over een gezamenlijke verkoop van meer dan circa 590.000 voertuigen per jaar en een gecombineerde omzet van circa 21 miljard euro.
Van die omzet wordt volgens de bedrijven circa 46 procent in Europa behaald, circa 32 procent in India, circa 8 procent in Zuid-Amerika en circa 14 procent in de rest van de wereld.
De bedrijven stellen dat hun productportfolio’s en geografische aanwezigheid grotendeels complementair zijn. Door de combinatie moet een grotere mondiale speler in bedrijfsvoertuigen ontstaan, met daarnaast onder meer de powertrainactiviteiten van FPT.
Hoofdkantoor Iveco blijft in Turijn
Tata Motors en Iveco hebben ook afspraken gemaakt over de periode na een succesvolle overname. Deze niet-financiële toezeggingen gelden gedurende twee jaar na de betaaldatum van het bod.
Het hoofdkantoor van Iveco Group blijft in Turijn. Tata Motors heeft zich daarnaast verbonden aan het behoud van de identiteit, kernwaarden, belangrijke merken, handelsmerken en logo’s van Iveco. Ook zijn als direct gevolg van de combinatie geen grote herstructureringen of sluitingen van fabrieken voorzien gedurende de periode waarin de afspraken gelden.
Tata Motors zegt eveneens de bestaande rechten en arbeidsvoorwaarden van werknemers te respecteren. Het bedrijf voorziet geen vermindering van het personeelsbestand van Iveco Group als direct gevolg van de combinatie.
Belangrijke data overname Iveco
De officiële planning voorziet nu in de aandeelhoudersvergadering op 16 oktober 2026, gevolgd door het einde van de aanmeldingstermijn op 26 oktober 2026. Als aan de voorwaarden voor het bod is voldaan, staat de betaling gepland voor 30 oktober 2026.
Een eventuele heropening van de aanmeldingstermijn begint op 2 november 2026 en eindigt op 6 november 2026. De betaling van aandelen die tijdens die eventuele heropening worden aangemeld, staat gepland voor 13 november 2026.







