HomeTRANSPORTNIEUWSLuchtvaartDHL Group en IAG Cargo sluiten meerjarige SAF-deal voor duurzamere luchtvracht

DHL Group en IAG Cargo sluiten meerjarige SAF-deal voor duurzamere luchtvracht

BONN – DHL Group en IAG Cargo hebben hun samenwerking op het gebied van duurzame luchtvaartbrandstof (SAF) verder uitgebreid met een nieuwe meerjarige overeenkomst. De vijfjarige deal loopt tot en met 2030 en moet leiden tot een aanzienlijke reductie van de CO₂-uitstoot in het luchtvrachtvervoer.

De overeenkomst, in combinatie met een eerdere verlenging in 2025, maakt het mogelijk om circa 240 miljoen liter SAF te gebruiken op London Heathrow Airport. Deze brandstof wordt ingezet voor vrachtvluchten van British Airways die goederen van DHL Express vervoeren.

Fors lagere uitstoot

Volgens DHL kan hiermee een reductie van ongeveer 640.000 ton CO₂-equivalent worden gerealiseerd over de gehele levenscyclus van de brandstof. Wanneer ook een aanvullende overeenkomst met DHL Global Forwarding wordt meegerekend, kan de totale besparing oplopen tot meer dan 1 miljoen ton CO₂.

SAF wordt onder meer geproduceerd uit gebruikte frituurolie en kan tot circa 90 procent minder uitstoot veroorzaken dan traditionele kerosine, gerekend over de volledige levenscyclus.

Zekerheid over duurzame brandstof

Met de overeenkomst willen beide partijen de beschikbaarheid van duurzame brandstoffen veiligstellen. Dat wordt steeds belangrijker nu bedrijven vaker vragen om transportoplossingen met lagere uitstoot.

De samenwerking past binnen de bredere strategie van DHL om het aandeel duurzame brandstoffen in het luchtvracht te verhogen naar 30 procent in 2030.

Belang van samenwerking in sector

Volgens DHL toont de overeenkomst aan dat samenwerking binnen de sector cruciaal is om de verduurzaming van luchtvracht te versnellen. Ook IAG Cargo benadrukt dat langdurige partnerschappen nodig zijn om het gebruik van SAF op te schalen.

Uitdagingen blijven

Hoewel SAF een belangrijke rol speelt in het terugdringen van uitstoot, blijft de beschikbaarheid beperkt en zijn de kosten aanzienlijk hoger dan die van fossiele brandstoffen. Op dit moment vormt SAF nog slechts een klein deel van het totale brandstofverbruik in de luchtvaart.

Met de nieuwe overeenkomst zetten DHL en IAG Cargo volgens eigen zeggen een volgende stap richting duurzamer internationaal luchtvracht.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres