spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeTRANSPORTNIEUWSWegvervoerPolitie zoekt getuigen nadat vrachtwagenchauffeur, mogelijk zonder rijbewijs en met gestolen vrachtwagen,...

Politie zoekt getuigen nadat vrachtwagenchauffeur, mogelijk zonder rijbewijs en met gestolen vrachtwagen, controle probeert te ontlopen op Duitse A30

MELLE – De Duitse politie is op zoek naar getuigen nadat een 25-jarige vrachtwagenchauffeur dinsdagavond op de A30 bij Melle meerdere stoptekens negeerde en probeerde aan een politiecontrole te ontkomen. Daarbij ontstonden meerdere gevaarlijke situaties en vonden bijna-aanrijdingen plaats met andere weggebruikers.

De politie kreeg rond 21.55 uur een melding over een vrachtwagen waarbij tijdens het rijden vonken onder het voertuig vandaan kwamen. Agenten troffen de vrachtwagen kort voor de aansluiting Melle-West aan en gaven de bestuurder via het matrixbord van de politieauto opdracht hen te volgen.

De chauffeur negeerde echter de aanwijzingen om de snelweg bij Melle-West te verlaten. Ook latere stoptekens werden genegeerd. In plaats daarvan probeerde de 25-jarige bestuurder de politieauto meerdere keren zowel links als rechts in te halen. Daarbij ontstonden verschillende gevaarlijke verkeerssituaties en bijna-ongevallen.

Met hulp van een tweede politie-eenheid kon de vrachtwagen uiteindelijk worden afgeremd en tot stilstand worden gebracht.

A30 tijdelijk afgesloten

Na de stop werd de bestuurder uit de vrachtwagen gehaald en voorlopig onder controle gebracht. Om de politie veilig haar werkzaamheden te laten uitvoeren, werd de A30 richting Hannover volledig afgesloten. De volledige afsluiting duurde tot ongeveer 22.15 uur. Daarna kon het verkeer via de vlucht- en invoegstrook langs de incidentlocatie rijden. Rond 23.45 uur werd de snelweg volledig vrijgegeven.

Mogelijk zonder rijbewijs en met gestolen vrachtwagen

Uit het verdere onderzoek bleek dat de bestuurder mogelijk niet over een geldig rijbewijs beschikte. De eerder gemelde vonken onder de vrachtwagen bleken te zijn veroorzaakt door een losgeraakte uitlaat.

Daarnaast ontdekten de agenten dat de vrachtwagen als gestolen stond geregistreerd in Düsseldorf. Ook kwamen er aanwijzingen naar voren dat de 25-jarige zich eerder die dag ongeoorloofd had verwijderd uit een psychiatrische kliniek. Hij is voor verder onderzoek overgebracht naar een ziekenhuis in Osnabrück en daar voorlopig opgenomen.

De politie onderzoekt de zaak wegens gevaarlijk verkeersgedrag en rijden zonder rijbewijs.

Getuigen gezocht

De Duitse politie roept met name weggebruikers op die dinsdagavond tussen 21.55 uur en 22.00 uur over de A30 richting Hannover reden, tussen de aansluiting Melle-West en parkeerplaats Grönegau Süd, zich te melden.

Vooral automobilisten die door de inhaalmanoeuvres van de vrachtwagen werden gehinderd of in gevaar zijn gebracht, worden verzocht contact op te nemen met de politie.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres