spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeFinancieelOvernames en FusiesAB Texel neemt bulktransportactiviteiten van Duitse RWZ AG over

AB Texel neemt bulktransportactiviteiten van Duitse RWZ AG over

HELMSTEDT/KEULEN – AB Texel neemt per 1 september 2026 de bulktransportactiviteiten van het Duitse RWZ AG over. Met de overname versterkt de Nederlandse onderneming haar positie in Duitsland. Het wagenpark en de betrokken medewerkers van RWZ gaan over naar AB Texel Feed Deutschland GmbH.

RWZ AG is een van de grootste agrarische handelsbedrijven in Duitsland. Het bedrijf vervoert in bulk voornamelijk granen en meststoffen. Volgens AB Texel vormt dit transport een waardevolle aanvulling op de bestaande activiteiten van de onderneming in het bulktransport.

Door de verdichting van het logistieke netwerk kan de Duitse dochteronderneming van AB Texel naar eigen zeggen de beschikbare capaciteit efficiƫnter inzetten en de bezettingsgraad optimaliseren. Daarmee moet zowel de dienstverlening aan RWZ AG als die aan andere klanten verder worden verbeterd.

Dennis Wetenkamp, CEO van AB Texel, benadrukt het belang van schaal, netwerk en specialisatie. “Als logistiek specialist werken we continu aan verbetering van de processen in de agri- en foodketen in West-Europa. Schaal, netwerk en specialisatie zijn daarbij van cruciaal belang. Door de samenwerking met RWZ en overname van het bulktransport versterken we ons netwerk in Duitsland en kunnen we transportstromen efficiĆ«nter organiseren. We zijn er trots op dat RWZ voor AB Texel als logistieke partner heeft gekozen en heten onze nieuwe collega’s van harte welkom!”, aldus Wetenkamp.

‘Sneller, flexibeler en kostenefficiĆ«nter’

Ook Christoph Kempkes, bestuursvoorzitter van RWZ AG, wijst op de bestaande samenwerking tussen beide bedrijven. “Wij zetten al jaren in op samenwerking op verschillende terreinen. Het was dan ook vanzelfsprekend om ook in het bulktransport een samenwerking aan te gaan en daarbij onze planningscapaciteit nauw op elkaar af te stemmen.”

Volgens Kempkes kan AB Texel het bulktransport efficiĆ«nter uitvoeren. “Wij zijn ervan overtuigd dat AB Texel sneller, flexibeler en kostenefficiĆ«nter kan werken dan wij op eigen kracht zouden kunnen. Dit ook omdat onze transportstromen elkaar door de seizoenschommelingen goed aanvullen. Wij en onze medewerkers zijn bij AB Texel in goede handen.”

Verder bouwen aan partnerschap

Beide ondernemingen benadrukken dat zij verder willen bouwen aan een sterk partnerschap. Zowel RWZ als AB Texel richt zich daarbij op de eigen kernactiviteiten. Volgens de bedrijven biedt dat voordelen voor de klanten van beide ondernemingen.

AB Texel en RWZ werken al jarenlang samen en geven aan elkaar goed te kennen en te waarderen. De verdere samenwerking en de overname van de bulktransportactiviteiten worden daarom door beide bedrijven gezien als een logisch vervolg op de bestaande samenwerking.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres