spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeTRANSPORTNIEUWSFinancieelPrijs voor olie uit Midden-Oosten richting 100 dollar per vat

Prijs voor olie uit Midden-Oosten richting 100 dollar per vat

DEN HAAG – De prijs voor Brentolie, oftewel olie uit onder meer het Midden-Oosten, is donderdag gestegen tot bijna 100 dollar per vat. De olieprijs stijgt verder door de nieuwe reeks aanvallen die de Verenigde Staten uitvoeren op Iran en Houthi’s die Saudische tankers aanvallen op de Rode Zee.

Ook viel Iran de afgelopen dagen schepen in de Straat van Hormuz aan. Door de zeestraat ging voor het begin van de oorlog ongeveer een vijfde van het wereldwijde olietransport, maar sinds de verschillende blokkades van Iran varen er nauwelijks meer schepen.

De prijs voor Brent-olie klom donderdagmiddag met bijna 5 procent tot 98,67 dollar per vat. Dat is het hoogste niveau in zes weken. In de tussentijd daalde de prijs van Brent-olie nadat er hoop was ontstaan op vrede tussen Iran en de VS. In diezelfde tijd kwam de scheepvaart in de Straat van Hormuz op gang. Voor de oorlog schommelde de prijs van Brent maandenlang tussen de 60 en 70 dollar per vat.

Door de hoge olieprijzen is ook de prijs aan de pomp in Nederland de afgelopen tijd opgelopen. De adviesprijs van een liter Euro95 is donderdag met iets meer dan een cent gestegen tot 2,624 euro, blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Daarmee zit die prijs dicht bij de hoogste geregistreerde prijs. Die was 2,646 euro per liter op 6 mei dit jaar. De adviesprijs voor diesel is nu 2,607 euro per liter.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres