Clicky

dinsdag 2 december 2025 - 11:55 uur
HomeMEER NIEUWSOvernames en FusiesHEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM – HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

Dit laten beide aandeelhouders weten in een gezamenlijke persverklaring. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, melden ze niet. De overname moet nog wel worden goedgekeurd door toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) en is ook afhankelijk van het advies van de ondernemingsraad van HEMA.

Jumbo en HEMA blijven los van elkaar bestaan en kunnen elkaar volgens de verklaring versterken dankzij deze stap. “Daarbij stelt het HEMA in staat ook de komende jaren verder te kunnen investeren in het merk en de klantervaring om de ingeslagen weg van groei en aantrekkingskracht door te ontwikkelen”, aldus de aandeelhouders.

‘Een belangrijke mijlpaal’

Mississippi Ventures nam in 2021 een belang van 50 procent in HEMA. De afgelopen jaren is de winkelketen volgens Mississippi Ventures en Parcom gegroeid in omzet, volume, winst en klanttevredenheid.

Topvrouw Saskia Egas Reparaz van HEMA noemt de overname “een belangrijke mijlpaal”. “Jumbo en HEMA zijn twee merken die een rol spelen in het alledaagse leven van klanten. We hebben de afgelopen jaren gemerkt hoe waardevol dat is. Wij kijken uit naar deze volgende fase van onze samenwerking.”

HEMA blijft volgens haar investeren in aantrekkelijke winkels, medewerkers en het assortiment. De ruim 17.000 werknemers behouden met deze stap hun baan. Zij werden dinsdagochtend op de hoogte gebracht van de overname.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

×