Clicky

maandag 22 september 2025 - 19:14 uur
HomeMEER NIEUWSBedrijfsnieuwsAlexander Winter wordt Managing Director van Dachser Air & Sea Logistics EMEA

Alexander Winter wordt Managing Director van Dachser Air & Sea Logistics EMEA

KEMPTEN – Alexander Winter wordt op 1 oktober Managing Director van de business unit Air & Sea Logistics EMEA van Dachser. Hij volgt Marc Meier op, die het bedrijf aan het einde van de maand zal verlaten.

De 53-jarige Oostenrijker Alexander Winter komt van DB Schenker (inmiddels onderdeel van DSV), waar hij sinds 1999 verschillende leidinggevende functies heeft bekleed met de nadruk op zeevracht en contractlogistiek. Sinds 2018 was hij CEO voor Oostenrijk en de regio Zuidoost-Europa, verantwoordelijk voor lucht- en zeevracht, wegtransport en contractlogistiek.

In die rol gaf hij een sterke impuls aan de groei van de logistiek dienstverlener. In zijn nieuwe functie als Managing Director Air & Sea Logistics EMEA bij Dachser rapporteert Winter rechtstreeks aan Dr. Tobias Burger, COO Air & Sea Logistics.

“Met Alexander Winter heeft Dachser een leider aangetrokken met uitgebreide ervaring in de internationale logistiek,” aldus Dr. Tobias Burger, COO Air & Sea Logistics bij Dachser. “Tijdens zijn succesvolle loopbaan heeft hij bewezen lokale markten klantgericht te kunnen ontwikkelen en operationeel efficiënt in te richten.”

“In onze kernmarkten, met name in Europa, hebben we een sterke lucht- en zeevrachtorganisatie nodig die groei stimuleert met wereldwijd geïntegreerde end-to-end transport- en contractlogistiek,” zegt Burkhard Eling, CEO van Dachser.

“Met zijn brede logistieke en managementervaring beschikt Alexander Winter over de juiste kwaliteiten om de nauwe verbinding met ons Europese groupagenetwerk naar een nieuw niveau te tillen.”

Transportrisisco

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×