Clicky

vrijdag 19 september 2025 - 16:09 uur
HomeMEER NIEUWSBedrijfsnieuwsDAF start productie nieuwe generatie elektrische DAF XD en XF

DAF start productie nieuwe generatie elektrische DAF XD en XF

EINDHOVEN – DAF Trucks is begonnen met de serieproductie van de volledig elektrische XD Electric en XF Electric. De voertuigen krijgen een actieradius tot ruim 500 kilometer op een enkele acculading en zijn ontwikkeld voor emissievrij vervoer in zowel distributie als regionaal en internationaal transport.

Nieuwe aandrijflijnen en batterijpakketten

De trucks zijn uitgerust met PACCAR EX-D1 en EX-D2 elektromotoren, met vermogens van 170 kW (230 pk) tot 350 kW (480 pk). Afhankelijk van de inzet kunnen klanten kiezen uit twee tot vijf batterijmodules, met een totale capaciteit tussen 210 en 525 kWh. Daarmee zijn emissievrije afstanden mogelijk van 200 tot meer dan 500 kilometer.

DAF gebruikt lithium-ijzer-fosfaatbatterijen (LFP), die geen kobalt of nikkel bevatten en bekendstaan om hun lange levensduur. De batterijen kunnen snel worden opgeladen: een pakket met drie modules bereikt binnen drie kwartier 80 procent van de capaciteit, het grootste pakket kan in twee uur volledig worden opgeladen.

Toepassing in de praktijk

De nieuwe elektrische modellen zijn leverbaar als 4×2 trekker en bakwagen en als 6×2 bakwagen met gestuurde as. Ze hebben een maximaal toelaatbaar gewicht tot 50 ton. De voertuigen zijn geschikt voor uiteenlopende toepassingen, zoals supermarktbevoorrading, containertransport en afvalinzameling in stedelijke gebieden.

Ontwerp en veiligheid

De elektrische varianten zijn gebaseerd op de bestaande Nieuwe Generatie DAF-trucks. Ze combineren een aerodynamisch ontwerp met een lage cabinepositie en grote voorruit voor beter zicht. Opties als het DAF Digital Vision System en Corner View verbeteren het indirecte zicht en dragen bij aan verkeersveiligheid.

Achtergrond

DAF bracht in 2018 al de eerste volledig elektrische distributietruck op de Europese markt. Sindsdien zijn tientallen LF Electric en CF Electric trucks in gebruik genomen. Met de komst van de XD Electric en XF Electric breidt DAF zijn aanbod verder uit.

De eerste leveringen van de nieuwe modellen zijn gepland voor dit jaar.

Transportrisisco

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×