Clicky

dinsdag 15 juli 2025 - 09:41 uur

HomeTRANSPORTNIEUWSSpoorvervoerNS noemt opschorten spoorstakingen 'goed nieuws voor reiziger'

NS noemt opschorten spoorstakingen ‘goed nieuws voor reiziger’

UTRECHT – Het is “goed nieuws voor de reiziger” dat vakbonden VVMC, FNV en CNV stakingen op het spoor voorlopig hebben opgeschort. Dit meldt een woordvoerster van NS woensdag.

NS heeft eerder op de dag een eindbod gedaan, waarin de vervoerder onder meer een hoger loon biedt en een betere regeling voor zwaar werk dan eerder. De vakbonden leggen het bod voor aan hun leden. “Het is goed dat onze collega’s de mogelijkheid krijgen zich uit te spreken over het eindbod”, zegt NS hierover.

De NS stelde woensdag voor de lonen per 1 maart van dit jaar te verhogen met 4 procent. Per 1 maart volgend jaar komt daar nog een verhoging van 2,75 procent bij. Als de inflatie volgend jaar hoger uitvalt dan verwacht, ontvangt het NS-personeel een eenmalige uitkering.

Vier stakingen

FNV-bestuurder Henri Janssen noemde het bod teleurstellend, omdat daarin belangrijke eisen van het spoorpersoneel volgens hem nog steeds niet worden ingewilligd. CNV-onderhandelaar Henk Jongsma ziet in het bod van de NS wel verbeteringen vergeleken met eerdere voorstellen.

De bonden staakten deze maand vier keer om een betere cao af te dwingen. Die waren regionaal, maar de eerste twee werkonderbrekingen leidden ertoe dat in het hele land geen treinen van de NS reden, behalve tussen Amsterdam en Schiphol. De twee latere stakingen legden niet het treinverkeer in heel Nederland stil. Wel hadden ze gevolgen voor treinen die wel reden.

ViaANP
MEER NIEUWS
×