spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVerder in het nieuwsBuitenlandKledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

Kledingwebsite Asos mogelijk gehackt, klanten krijgen pushmelding

LONDEN – De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.

“Beste Asos-DPO en IT, we hebben de Snowflake-omgeving volledig in onze macht”, staat in de melding, waarover verschillende mensen op socialemediaplatform X berichten. “Neem contact met ons op, anders lekken we het.” Snowflake is een clouddienstverlener en softwareontwikkelaar.

Onder meer The Independent schrijft over de mogelijke hack en de dreigende pushmelding die klanten ontvangen. Volgens de krant is niet direct duidelijk hoeveel klanten de notificatie hebben gekregen. Asos reageerde tegenover de Britse krant niet gelijk op een verzoek om commentaar.

“Dit moet een van de meest zichtbare hacks uit de geschiedenis zijn”, zei cyberveiligheidsadviseur Jake Moore tegen The Independent. De expert wijst erop dat veel klantgegevens in gevaar kunnen zijn als bij cloudplatform Snowflake is ingebroken. “Door hun inbraak rechtstreeks aan gebruikers van de Asos-app te melden, proberen de aanvallers waarschijnlijk druk op Asos uit te oefenen. Ze laten zien hoe ver hun toegang reikt, zodat ze op die manier losgeld kunnen eisen.”

Beleggers reageerden geschrokken op het nieuws. De aandelen van Asos in het Verenigd Koninkrijk verloren ruim 10 procent van hun waarde in navolging van de mediaberichten.

Asos is een Brits kledingplatform dat ook onder Nederlandse consumenten bekend is. De site verkoopt naast kleding ook accessoires, cosmeticaproducten en schoenen.

ViaANP

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS