AMSTERDAM – De politie heeft zondagochtend 13 september een 19-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden als verdachte van een schietincident tijdens een festival aan de Sportparklaan in Amsterdam. Bij het incident zaterdagavond raakten twee mensen gewond. De recherche is dringend op zoek naar getuigen en camerabeelden.
Rond 21.20 uur op zaterdag 12 september kwamen bij de politie meerdere meldingen binnen dat tijdens het festival aan de Sportparklaan schoten waren gehoord.
Kort daarna meldde een vrouw zich bij de EHBO. Zij bleek een schampschot te hebben opgelopen. Later op de avond meldde zich ook een man in Rotterdam met een schampschot.
Arrestatieteam valt woning binnen
De recherche startte direct na het schietincident een onderzoek. Dat leidde zondagochtend tot de aanhouding van een 19-jarige verdachte uit Zwijndrecht.
De man werd door een arrestatieteam in zijn woning in Zwijndrecht aangehouden. De politie heeft niet bekendgemaakt waarvan hij precies wordt verdacht of wat zijn mogelijke rol bij het schietincident zou zijn.
Politie zoekt dringend beelden
Het rechercheteam is dringend op zoek naar mensen die het incident hebben gezien of gehoord. Ook camerabeelden kunnen belangrijk zijn voor het onderzoek.
De politie zoekt specifiek naar beeldmateriaal dat is gemaakt voor, tijdens of na het schietincident. Mensen die over dergelijke beelden beschikken of andere informatie hebben die het onderzoek verder kan helpen, worden gevraagd zich te melden.







