spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeWegvervoerBedrijfsnieuwsNieuwe APM-terminal krijgt capaciteit van 800.000 TEU en ontvangt schepen tot 6.000...

Nieuwe APM-terminal krijgt capaciteit van 800.000 TEU en ontvangt schepen tot 6.000 TEU

CHATTOGRAM – APM Terminals is begonnen met de bouw van een nieuwe containerterminal in Laldia, bij de haven van Chattogram in Bangladesh. Met het project is een investering van 550 miljoen dollar gemoeid. De terminal moet in 2030 operationeel zijn en krijgt een jaarlijkse capaciteit van ruim 800.000 TEU. Ook kunnen er containerschepen tot 6.000 TEU worden afgehandeld, ruim twee keer zo groot als momenteel mogelijk is in de haven.

APM Terminals heeft maandag 31 augustus tijdens een officiële ceremonie het startsein gegeven voor de bouw van de Laldia Container Terminal. Het project wordt uitgevoerd in samenwerking met de Chittagong Port Authority (CPA) en de lokale partner QNS Container Services Ltd.

De terminal komt voort uit een samenwerking tussen de regeringen van Bangladesh en Denemarken. Bangladesh nodigde Denemarken uit om kennis en investeringen van Deense scheepvaart- en logistieke bedrijven in te zetten voor de modernisering van de handelsinfrastructuur van het land.

Volgens APM Terminals gaat het om een van de grootste publiek-private investeringen in de geschiedenis van Bangladesh.

Capaciteit van ruim 800.000 TEU

APM Terminals en zijn partners zijn verantwoordelijk voor het ontwerp, de financiering, bouw en exploitatie van de terminal. De haveninfrastructuur zelf blijft gedurende de samenwerking eigendom van Bangladesh.

Wanneer Laldia in 2030 in gebruik wordt genomen, moet de terminal jaarlijks ruim 800.000 TEU extra containercapaciteit toevoegen. Daarmee moet onder meer de druk op de bestaande havenfaciliteiten in Chattogram worden verminderd.

De extra capaciteit is volgens APM Terminals vooral van belang voor belangrijke exportsectoren van Bangladesh, waaronder de textiel-, kleding- en maakindustrie.

APM Terminals

Containerschepen tot 6.000 TEU

De nieuwe terminal krijgt een grotere diepgang en een verlengde kade. Daardoor moeten containerschepen met een capaciteit tot 6.000 TEU Chattogram kunnen aandoen.

Momenteel ligt de grens volgens APM Terminals rond de 2.800 TEU. De maximale scheepsgrootte kan met de nieuwe terminal dus meer dan verdubbelen.

APM Terminals verwacht dat de inzet van grotere schepen onder meer kortere doorlooptijden en lagere logistieke kosten mogelijk maakt.

“Met de start van de bouw in Laldia wordt een belofte werkelijkheid”, zegt Romesh David, CEO van APM Terminals Laldia. Volgens hem moet de terminal Bangladesh toegang geven tot dieper water, grotere schepen en modernere havenactiviteiten.

Meer dan 1.000 banen tijdens bouw

Tijdens de bouw verwacht APM Terminals dat er meer dan 1.000 banen worden gecreëerd. Zodra de terminal operationeel is, zouden er ruim 500 mensen rechtstreeks aan het werk kunnen. Daarnaast verwacht het bedrijf indirecte werkgelegenheid in onder meer logistiek, productie en dienstverlening.

Er komen ook opleidings- en leerwerkprogramma’s om lokaal personeel op te leiden voor maritieme functies.

De haven van Chattogram speelt een belangrijke rol in de buitenlandse handel van Bangladesh. Volgens de Bengaalse minister Shaikh Rabiul Alam wordt via de haven bijna 92 procent van de buitenlandse handel van het land afgehandeld.

Elektrische overslagapparatuur en zonne-energie

Bij het ontwerp wordt ook ingezet op het verminderen van de uitstoot. De terminal krijgt onder meer geëlektrificeerde apparatuur voor de overslag van goederen en installaties voor zonne-energie.

Daarnaast wordt de infrastructuur voorbereid op walstroom. Daarmee kunnen schepen tijdens hun verblijf aan de kade in de toekomst mogelijk elektriciteit vanaf de wal gebruiken in plaats van hun eigen motoren of generatoren.

Volgens APM Terminals moeten deze maatregelen niet alleen de uitstoot van broeikasgassen verminderen, maar ook geluidsoverlast en lokale luchtverontreiniging terugdringen.

De exploitant verwacht bovendien dat een lagere CO2-uitstoot in de logistieke keten belangrijker wordt voor Bengaalse exporteurs, omdat afnemers in onder meer Europa en Noord-Amerika steeds meer eisen stellen aan de verduurzaming van hun toeleveringsketens.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres