TOULOUSE – Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.
Volgens Airbus steeg de nettowinst met 47 procent tot ruim 2,2 miljard euro in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet kwam uit op meer dan 33 miljard euro, een toename van 12 procent. In totaal werden in de eerste zes maanden 351 commerciële vliegtuigen aan afnemers geleverd. Dat waren er 306 een jaar eerder. Het merendeel van de leveringen betreft toestellen uit de A320-familie. Dat is het bestverkopende toestel van Airbus.
De vaste orders voor nieuwe vliegtuigen bedroegen 821 stuks. Dat is ruim een verdubbeling op jaarbasis. Het orderboek groeide naar 9222 verkeersvliegtuigen, tegen 8574 een jaar geleden.
Defensietak
Daarnaast zag Airbus ook de inkomsten bij de defensietak stijgen. Het bedrijf produceert onder meer de Eurofighter, drones en militaire transportvliegtuigen. Topman Guillaume Faury sprak van goede resultaten voor Airbus en zegt dat de productiecapaciteit wordt vergroot om te kunnen voldoen aan de toenemende vraag.
Dinsdag werd nog bekend dat een Airbus A350 een marathontestvlucht van ruim 24 uur heeft voltooid tussen het Australische Melbourne en de Airbus-fabriek in het Franse Toulouse. Het ging om een testvlucht om de langste passagiersvluchten ooit mogelijk te maken. De Australische maatschappij Qantas wil volgend jaar oktober beginnen met een lijndienst tussen Sydney en Londen.
De Amerikaanse rivaal Boeing leverde in de eerste jaarhelft 314 vliegtuigen af, tegen 280 een jaar eerder, zo werd dinsdag gemeld.







