ROTTERDAM – Florijn Tours uit Rotterdam heeft een nieuwe MAN Lion’s Coach in gebruik genomen voor het vervoer van de spelers en staf van Eredivisieclub Excelsior Rotterdam. De 14 meter lange VIP-touringcar is volledig op maat ingericht en biedt plaats aan 41 spelers en stafleden.
Volgens Florijn Tours, dat al enkele jaren het vervoer van Excelsior verzorgt, vormt de nieuwe spelersbus een belangrijke stap.
“Voor ons is dit een mooie mijlpaal. We rijden de spelers van Excelsior al een aantal jaren, maar hiermee kan de club echt goed voor de dag komen,” zegt eigenaar Roy Hilgers.
Geïnspireerd door Bayern München
Het idee voor de nieuwe spelersbus ontstond tijdens een reis, toen Hilgers de spelersbussen van FC Bayern München zag.
“Ik kwam toevallig oog in oog te staan met de spelersbussen van FC Bayern München. De gloednieuwe MAN Lion’s Coaches maakten veel indruk met hun speciale reclame en dat was voor mij reden om met MAN te bellen,” aldus Hilgers.
Luxe VIP-uitvoering
De nieuwe spelersbus is gebaseerd op een MAN Lion’s Coach 6×2 van 14 meter lang. Waar de touringcar normaal plaats biedt aan 56 passagiers, is het interieur volledig aangepast tot een luxe VIP-uitvoering.
De ombouw werd verzorgd door het Duitse bedrijf OES. Daarbij werden onder meer een keuken, een tweede koelkast en sfeerverlichting ingebouwd. Daarnaast zijn diverse stoelen in treinopstelling geplaatst met luxe tafels.
Alle zitplaatsen beschikken over USB-aansluitingen en ook is een 220 volt-omvormer met stopcontacten aanwezig, zodat laptops en videoapparatuur onderweg gebruikt kunnen worden. Verder zijn extra beeldschermen geplaatst voor de passagiers.
Door de luxe inrichting is het aantal zitplaatsen teruggebracht naar 41.
Opvallende uitstraling
De touringcar werd af fabriek geleverd in glanzend zwart en vervolgens volledig gewrapt door Design Partner Reclame uit Deventer. Op de zijkanten prijkt over de volledige lengte de naam Excelsior, inclusief over de ruiten, waardoor de bus volgens Florijn Tours uitgroeit tot een opvallend rijdend visitekaartje voor zowel de vervoerder als de Rotterdamse voetbalclub.
De nieuwe MAN Lion’s Coach is geleverd door MAN Truck & Bus-dealer Leeuwen Trucks & Vans in Waddinxveen.
Naast de luxe uitrusting is de touringcar voorzien van MAN OptiView-camera’s, die de traditionele buitenspiegels vervangen en bijdragen aan een beter zicht rondom het voertuig en een hogere verkeersveiligheid.











