DEN HAAG – Broekhuis Dealer Holding B.V. (Broekhuis Groep) wil een deel van Herwers Groep overnemen. De voorgenomen overname is op 1 juli 2026 gemeld bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de transactie eerst moet goedkeuren.
Broekhuis breidt dealernetwerk verder uit
Broekhuis is een familiebedrijf dat werd opgericht in 1932. Het bedrijf begon als een lokale autogarage, opgericht door Hendrikus Broekhuis, met een sterke focus op service rond de auto. Onder leiding van opvolger Wim Remijn werden de activiteiten uitgebreid met onder meer leasing, schadeherstel en bedrijfswageninrichting. Tegenwoordig staat de derde generatie, Jaco Remijn, aan het roer en is Broekhuis uitgegroeid tot een landelijke mobiliteitspartner voor zowel particuliere als zakelijke klanten.
De onderneming beschikt over ongeveer 90 vestigingen verspreid over Nederland en telt ruim 2.000 medewerkers.
Binnen de dealergroep zijn 55 autodealerbedrijven, een camperdealer, negen fietsvestigingen, een logistieke vestiging, een inkoopcentrum en een servicekantoor ondergebracht.
Broekhuis vertegenwoordigt in totaal negentien automerken: Abarth, Alfa Romeo, Audi, Citroën, CUPRA, DS, Fiat, Ford, Hyundai, Jeep, Lancia, Land Rover, Lynk & Co, Opel, Peugeot, SEAT, Škoda, Volkswagen en Volvo. De activiteiten zijn voornamelijk geconcentreerd in Midden-, Oost- en Noord-Nederland.
Herwers actief in Gelderland, Overijssel en Utrecht
Herwers Groep is actief in de verkoop en het onderhoud van nieuwe en gebruikte auto’s. Het bedrijf heeft vestigingen in Apeldoorn, Arnhem, Deventer, Doetinchem, Tiel en Veenendaal en voert het dealerschap van het merk Hyundai.
ACM beoordeelt de overname
Met de concentratiemelding vraagt Broekhuis Groep de ACM om toestemming voor de overname. De toezichthouder zal beoordelen of de voorgenomen transactie gevolgen heeft voor de concurrentieverhoudingen op de Nederlandse automarkt.
Over de financiële details van de voorgenomen overname zijn geen mededelingen gedaan.






