UTRECHT – Vakbond FNV organiseert op woensdag 24 juni 2026 een landelijke werkonderbreking in het openbaar vervoer uit protest tegen de kabinetsplannen rond de sociale zekerheid. Werknemers bij trein, bus, tram en metro beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Daardoor rijdt er in de vroege ochtend geen openbaar vervoer.
Volgens de vakbond is het besluit genomen tijdens een bijeenkomst van actieleiders van FNV Spoor, FNV Stadsvervoer en FNV Streekvervoer. De actie geldt als een eerste landelijke waarschuwing aan het kabinet.
Met de staking protesteert de FNV tegen plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid. Volgens de bond wil het kabinet eerder gemaakte afspraken over de AOW aanpassen, de WW inkorten en de WIA verslechteren. Daardoor zouden werknemers langer moeten doorwerken en minder zekerheid hebben bij ziekte of baanverlies.
Uit raadplegingen onder de achterban blijkt volgens de vakbond dat veel werknemers in het openbaar vervoer en op het spoor boos zijn over de plannen. Ook zou er brede steun zijn voor acties.
De FNV noemt de werkonderbreking een eerste, maar duidelijke waarschuwing. Als het kabinet de plannen niet intrekt, sluit de bond verdere stakingen niet uit.
De vakbond zegt begrip te hebben voor de hinder voor reizigers. “We denken niet licht over staken, het is een uiterste middel”, aldus de FNV. Volgens de bond weigert het kabinet echter te luisteren naar de zorgen van werkenden en ziet de organisatie daarom geen andere mogelijkheid meer dan actievoeren.





