Clicky

maandag 15 september 2025 - 17:09 uur
HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsSánchez pleit voor uitsluiting Israël van sportevenementen

Sánchez pleit voor uitsluiting Israël van sportevenementen

MADRID – De Spaanse premier Pedro Sánchez vindt dat Rusland en Israël uitgesloten moeten worden van internationale sportevenementen zolang de “barbaarse acties” van beide landen in Oekraïne en Gaza doorgaan. Sánchez heeft de gewelddadige pro-Palestijnse protesten die zondag tot het vroegtijdige einde van de wielerronde van Spanje zorgden wel veroordeeld.

Sánchez liet eerder weten “trots” te zijn op demonstranten die zich tijdens de Vuelta tegen het team van Israel Premier-Tech hadden gericht. De protesten bij de slotetappe in Madrid waren zo massaal dat de ronde werd gestopt en dat de ceremonie voor de winnaar werd geannuleerd.

Koersdirecteur Javier Guillén vindt de pro-Palestijnse protesten die zondag plaatsvonden “totaal onaanvaardbaar”, vertelde hij maandag tijdens een persmoment. “Ik veroordeel hetgeen er gebeurd is tijdens de laatste etappe. Verder hoef ik daar niets meer over te zeggen, de beelden spreken voor zich”, stelde Guillén. Volgens hem hadden de protesten tegen de aanwezigheid van het team Israel-Premier Tech ook gehouden kunnen worden met respect voor de koers.

Op de Madrileense Gran Via, die de renners in deze slotrit meerdere keren moesten passeren, braken demonstranten hekken langs de kant van het parcours af. De politie greep in met charges en traangasgranaten.

Transportrisisco

Van der Lee

MagProtect

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

MagProtect

×