Clicky

donderdag 21 augustus 2025 - 14:50 uur

HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsDit jaar al 497 wolvenaanvallen op vee, fors meer dan jaar eerder

Dit jaar al 497 wolvenaanvallen op vee, fors meer dan jaar eerder

DEN HAAG – Het aantal aanvallen van wolven op schapen en ander vee neemt opnieuw toe. In de eerste zes maanden van 2025 zijn 497 aanvallen op dieren geregistreerd, tegen 360 in diezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie handelt voor de provincies wolvenzaken af.

In ongeveer 85 procent van alle gevallen hadden de landeigenaren niet genoeg preventieve maatregelen getroffen om schade door wolven te voorkomen, blijkt uit gegevens van BIJ12.

De meeste aanvallen vonden plaats in het noorden en oosten, met name in de provincie Gelderland. Daar heeft de wolf dit jaar 191 keer toegeslagen. Daarna volgen Friesland en Drenthe, beide met ongeveer 100 aanvallen.

Eerste halfjaar

Eind mei meldde het ANP een recordaantal wolvenaanvallen in het eerste kwartaal. Toen werden 370 aanvallen op dieren geregistreerd, tegenover 266 een jaar eerder.

Het werkelijke aantal aanvallen kan nog hoger liggen. Boeren zijn niet verplicht om een aanval door te geven aan BIJ12. Bovendien zijn alleen de aanvallen meegeteld waarbij met zekerheid vaststaat dat de schade door een wolf is veroorzaakt. BIJ12 heeft nu bijna alle meldingen over het eerste halfjaar van 2025 verwerkt.

LEES OOK
A18 weer open nadat daar eerder vrachtwagen met koeien kantelde
ViaANP
MEER NIEUWS
×