BRUSSEL – De Europese Unie gaat tegenmaatregelen tegen de Amerikaanse importheffingen voor zes maanden opschorten na de deal met de Verenigde Staten. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
“De EU blijft met de VS samenwerken om een gezamenlijke verklaring af te ronden, zoals overeengekomen op 27 juli”, stelt de woordvoerder. “Met deze doelen voor ogen zal de Commissie de nodige stappen ondernemen om de tegenmaatregelen van de EU tegen de VS, die op 7 augustus van kracht zouden worden, met zes maanden op te schorten.”
De VS gaan de meeste Europese goederen belasten met een heffing van 15 procent. Voor onder meer vliegtuigen, bepaalde chemicaliën en chipapparatuur zijn uitzonderingen gemaakt. Voor andere sectoren, zoals sterkedrank, is nog veel onduidelijk. De tarieven op staal en aluminium blijven onveranderd op 50 procent.
Brussel had een pakket met tarieven op Amerikaanse producten klaarliggen ter waarde van 93 miljard euro als een deal zou mislukken.