Clicky

vrijdag 4 juli 2025 - 19:39 uur

HomeTRANSPORTNIEUWSWegvervoerVeel gewonden na explosie tankstation nadat tankwagen tegen leiding botst in Rome...

Veel gewonden na explosie tankstation nadat tankwagen tegen leiding botst in Rome [+foto’s]

ROME – Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.

Rond 08.15 uur botste in de wijk Prenestino in het oosten van de stad een tankauto met lpg op een leiding, waarna een gaslek en een reeks explosies volgden. Juist toen de al gealarmeerde hulpdiensten aankwamen vond de eerste ontploffing plaats. Onder de gewonden zijn meerdere hulpverleners, vooral politieagenten, melden Italiaanse media. Omroep RAI noemt zes brandweerlieden, drie mensen van ambulancepersoneel en twaalf agenten onder de gewonden, naast 25 burgerslachtoffers.

De twee zwaargewonden zijn burgerslachtoffers. Zij liggen aan de beademing in een gespecialiseerd ziekenhuis. De RAI, die een liveblog bijhoudt over de ramp, noemt hun medische situatie “complex”.

Hulpdiensten

Mogelijk heeft de snelle aanwezigheid van de hulpdiensten erger voorkomen. Enkele gebouwen in de omgeving zijn meteen ontruimd, waaronder een kinderdagverblijf. Meer dan honderd brandweerlieden zijn ingezet. Het dak vloog van het tankstation en kwam 300 meter verder neer. Door de kracht van de explosies sneuvelden tientallen ramen van omliggende panden.

De beheerder van een nabijgelegen sportpark zei in een gesprek met de omroep dat Rome aan een grotere ramp was ontsnapt. “Een half uur later zou het een bloedbad zijn geweest. Dan waren er hier honderden mensen geweest.”

Toedracht ramp

Ooggetuigen spraken van een vuurbal en van het effect van een aardbeving. De zwaarste explosie was in grote delen van de hoofdstad te horen en de rookpluim was tot in de wijde omtrek te zien. De autoriteiten adviseerden iedereen in de omgeving om ramen en deuren voorlopig gesloten te houden. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de toedracht van de ramp.

Premier Giorgia Meloni en paus Leo XIV hebben hun medeleven betuigd.

ViaANP
MEER NIEUWS
×