Clicky

zaterdag 7 juni 2025 - 15:09 uur

HomeTRANSPORTNIEUWSWegvervoerTransportsector boekte 5,5 procent meer omzet in eerste kwartaal 2025

Transportsector boekte 5,5 procent meer omzet in eerste kwartaal 2025

DEN HAAG – Transportbedrijven in Nederland hebben in het eerste kwartaal van 2025 5,5 procent meer omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar eerder. Daarmee is het het vijfde kwartaal op rij waarin de sector een omzetgroei laat zien, zo blijkt vrijdag uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De omzet nam toe in alle deelbranches van de transportsector. De sterkste groei was opnieuw zichtbaar bij bedrijven die zich bezighouden met opslag en overige vervoersdiensten. Deze branche zag de omzet stijgen met 7,7 procent ten opzichte van het eerste kwartaal van 2024.

Ook de luchtvracht (+6,2 procent) en het vervoer over land, waaronder wegvervoer, profiteerden van de positieve trend en groeiden met respectievelijk 6,2 en 4,9 procent. De omzetstijging in de post- en koeriersbranche (+1,5 procent) en het watervervoer (+1,2 procent) bleef wat gematigder.

Prijzen stijgen licht, maar verschillen sterk per branche

De gemiddelde prijzen in de transport- en opslagsector lagen in het eerste kwartaal 2,5 procent hoger dan een jaar eerder. Toch liepen de prijsontwikkelingen sterk uiteen. Zo daalden de prijzen in het goederenvervoer over zee en kustvaart met 6 procent, evenals in de binnenvaart (-2,4 procent), waar de prijzen al twee jaar dalen.

Aan de andere kant stegen de prijzen bij verhuisdiensten met 6 procent. Volgens het CBS is de vraag naar verhuisdiensten toegenomen door het gestegen aantal woningverkopen.

Aantal faillissementen op laagste niveau in twee jaar

Het aantal faillissementen in de transportsector is in het eerste kwartaal van 2025 gedaald naar 54 bedrijven, elf minder dan in het vierde kwartaal van 2024. Dit is het laagste aantal faillissementen in twee jaar tijd, en het derde opeenvolgende kwartaal waarin het aantal faillissementen afneemt.

Ondernemersvertrouwen verder gedaald

Ondanks de omzetgroei is het ondernemersvertrouwen in de sector opnieuw gedaald. Aan het begin van het tweede kwartaal van 2025 kwam het vertrouwen uit op -12, een verdere daling ten opzichte van een kwartaal eerder (-8,3). Transportondernemers zijn daarmee negatiever gestemd dan de gemiddelde Nederlandse ondernemer, bij wie het vertrouwen op -7,5 ligt.

MEER NIEUWS
×