VISSELHÖVEDE – Een vrachtwagen is donderdagavond zwaar beschadigd geraakt bij een ongeval op de L161 tussen het Duitse Visselhövede en Kettenburg. Het voertuig kwam in aanraking met een grote afgebroken boomtak die op de rijbaan terechtkwam. De vrachtwagenchauffeur bleef ongedeerd.
De brandweer van Visselhövede werd donderdagavond om 20.15 uur gealarmeerd voor een ongeval waarbij een boom op een vrachtwagen terecht zou zijn gekomen.
Volgens de eerste bevindingen was een grote tak van een boom langs de weg afgebroken en op het wegdek gevallen. Op dat moment reed een vrachtwagen in de richting van Kettenburg.
De vrachtwagen raakte de vallende of al op de weg liggende tak, waarna het voertuig betrokken raakte bij een ongeval.
Vrachtwagen moest worden geborgen
De chauffeur kwam met de schrik vrij. Zijn vrachtwagen raakte echter zwaar beschadigd en kon niet meer zelfstandig verder rijden.
Een bergingsbedrijf moest worden ingeschakeld om het voertuig af te voeren.
Vanwege de duisternis en de onoverzichtelijke situatie op de ongevalslocatie werd ook de brandweer van Kettenburg opgeroepen.
De brandweerlieden uit Kettenburg sloten de L161 vanuit hun richting af, terwijl de brandweer van Visselhövede de andere zijde van de ongevalslocatie beveiligde.
L161 urenlang volledig afgesloten
De brandweer zaagde de achtergebleven delen van de afgebroken boomtak met kettingzagen in kleinere stukken en verwijderde deze van de rijbaan.
Daarna moest de verantwoordelijke wegbeheerder aanvullende opruimwerkzaamheden uitvoeren.
Voor de berging van de vrachtwagen en het opruimen van de weg bleef de L161 tussen Visselhövede en Kettenburg meerdere uren volledig afgesloten.
Voor de brandweer eindigde de inzet rond 22.15 uur.







