spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeFinancieelOvernames en FusiesHANOS wil visgroothandel Peal overnemen en vraagt toestemming aan ACM

HANOS wil visgroothandel Peal overnemen en vraagt toestemming aan ACM

APELDOORN – Horecagroothandel HANOS wil de uitsluitende zeggenschap verkrijgen over visgroothandel Peal. De betrokken bedrijven hebben de voorgenomen overname op 16 september 2026 gemeld bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en om toestemming gevraagd.

HANOS levert food-, non-food- en versproducten aan horecabedrijven, grootverbruikers en andere bedrijven in Nederland en België. De groothandel beschikt over 23 locaties, waarvan twintig in Nederland en drie in België. Het gaat om zelfbedieningsgroothandels en distributiecentra.

Het assortiment van HANOS bestaat onder meer uit verse vis, vlees, wild en gevogelte, aardappelen, groenten en fruit, delicatessen, wijnen en andere dranken. Daarnaast levert het bedrijf keukenbenodigdheden en andere non-foodartikelen voor de horeca.

Peal levert vis en zeevruchten aan binnen- en buitenland

Peal houdt zich bezig met de groothandelslevering van verse vis, schaal- en schelpdieren, delicatessen, diepvriesvis en visconserven aan horeca, grootverbruikers en andere bedrijven.

Volgens de concentratiemelding is 57 procent van de activiteiten van de groep gericht op afnemers in Nederland, 3 procent op afnemers binnen de Europese Unie en 29 procent op afnemers buiten de EU. De overige 11 procent heeft betrekking op een viswinkel met restaurant op het eigen terrein van de groep.

Overname nog niet goedgekeurd

Met de melding vragen de bedrijven toestemming aan de ACM voor de voorgenomen overname. De toezichthouder beoordeelt of de concentratie de concurrentie op de betrokken markten kan beperken.

De melding betekent nog niet dat de overname is goedgekeurd of afgerond. Over de overnamesom en het beoogde moment van afronding zijn in de verstrekte informatie geen mededelingen gedaan.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

Na 500 nieuwe vrachtwagens eerder dit jaar bestelt Girteka er nog eens 900 bij Mercedes-Benz

HANNOVER – Transportbedrijf Girteka heeft met Mercedes-Benz Trucks overeenstemming bereikt over de bestelling van 900 nieuwe Actros L ProCabin-vrachtwagens. De voertuigen worden naar verwachting...