EINDHOVEN – Tanken is zaterdag opnieuw duurder geworden door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Voor een liter benzine ligt de adviesprijs van de grote oliemaatschappijen nu boven de 2,71 euro.
Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers ging de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 zaterdagochtend bijna 1 cent omhoog naar 2,712 euro. Eerder deze week werd al de recordprijs van mei overschreden.
Experts houden er rekening mee dat de prijzen aan de pomp verder oplopen. “Ik sluit niet uit dat we de 3 euro aantikken op de snelweg”, zei energiedeskundige Hans van Cleef van bureau EqoLibrium al.
De adviesprijs voor diesel bleef zaterdag stabiel op 2,681 euro per liter. Eerder deze week ging ook die prijs hard omhoog. De dieselprijs is nu nog meer dan 10 cent verwijderd van de hoogste dieselprijs ooit. Dat record werd op 8 april bereikt. De prijs kwam toen uit op 2,819 euro per liter.
De adviesprijzen zijn automobilisten vaak alleen kwijt bij duurdere tankstations langs de snelweg. Elders is het soms tientallen centen per liter goedkoper.
Door de Iranoorlog liggen de olieprijzen al maandenlang hoger. Deze week waren er weer nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Oliebedrijven profiteren van de hogere prijzen en boeken veel meer winst.
De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent verwacht dat de prijzen voor een vat olie zodra de oorlog voorbij is, juist weer flink omlaag gaan. “We komen straks aan de andere kant van dit conflict met Iran en ik verwacht dat de olieprijs zal dalen”, zei Bessent vrijdag. “De oliemarkt zal daarna zwaar oververzadigd raken. We zouden zomaar ruwe olie van 50 of zelfs 40 dollar kunnen zien.” Bessent zei niet wanneer de oorlog volgens hem voorbij is.







