spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeTRANSPORTNIEUWSOngevallenPersoon overleden na ernstig ongeval met tank in Zwaag, tweede slachtoffer naar...

Persoon overleden na ernstig ongeval met tank in Zwaag, tweede slachtoffer naar ziekenhuis

ZWAAG – Bij het ernstige ongeval vrijdagochtend op industrieterrein Zwaag is één persoon overleden. Een tweede persoon is naar het ziekenhuis gebracht. Eerder werd gemeld dat twee personen op De Corantijn in een tank met een onbekende stof terecht waren gekomen. De politie is een onderzoek gestart naar het overlijden.

Het ongeval vond vrijdagochtend plaats op De Corantijn op industrieterrein Zwaag. Volgens eerdere informatie van een bron bij de brandweer waren twee personen in een tank met een nog onbekende stof gevallen.

De hulpdiensten rukten daarop massaal uit. Zeker vier ambulances kwamen ter plaatse en ook twee traumahelikopters werden opgeroepen.

Eén persoon overleden

De politie bevestigde vrijdag rond het middaguur dat één van de betrokken personen is overleden.

“We kunnen bevestigen dat bij het incident in Zwaag één persoon is overleden. Er is een onderzoek naar het overlijden gestart. Daarnaast is één persoon naar het ziekenhuis vervoerd”, meldt de politie.

Over de toestand van het slachtoffer dat naar het ziekenhuis is gebracht, is nog niets bekendgemaakt.

Brandweer met ontsmettingseenheid aanwezig

Vanwege de onbekende stof in de tank kwam de brandweer onder meer met een Basis Ontsmettings Eenheid (BOE) ter plaatse.

Wat voor stof zich precies in de tank bevond en tijdens welke werkzaamheden het ongeval plaatsvond, is op dit moment nog niet bekend.

Ook is nog niet duidelijk hoe de twee personen in de tank terecht zijn gekomen.

Arbeidsinspectie doet verdere woordvoering

De politie heeft een onderzoek ingesteld naar het overlijden. De verdere woordvoering over het incident ligt volgens de politie bij de Nederlandse Arbeidsinspectie.

Dat wijst erop dat het incident verder als arbeidsongeval wordt onderzocht. Over de precieze toedracht heeft de Arbeidsinspectie vooralsnog geen nadere informatie bekendgemaakt

Pensioenfonds vervoer

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

ZF laat vrachtwagen en oplegger realtime met elkaar communiceren

FRIEDRICHSHAFEN/HANNOVER – ZF laat tijdens IAA Transportation 2026 zien hoe software een steeds grotere rol krijgt in vrachtwagens en andere bedrijfsvoertuigen. De fabrikant werkt...