spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeWegvervoerBedrijfsnieuwsBertschi onderzoekt Arctische route die vaartijd naar Rotterdam flink kan verkorten

Bertschi onderzoekt Arctische route die vaartijd naar Rotterdam flink kan verkorten

BUSAN/DÜRRENÄSCH – ISO-tankcontainers van Bertschi zijn aan boord van de PANSTAR ACRO, die op 22 augustus 2026 vanuit Busan is vertrokken voor de eerste Zuid-Koreaanse containertestvaart via de Noordelijke Zeeroute. Het schip vaart via Arctische wateren richting Noord-Europa en doet onder meer Rotterdam en Gdansk aan.

De proefvaart wordt uitgevoerd door PanStar Line met de PANSTAR ACRO, een ijsversterkt containerschip dat gecertificeerd is voor varen in poolgebieden. De reis voert vanuit Zuid-Korea via de Beringzee en vervolgens over de Russische Noordelijke Zeeroute richting Europa.

De Bertschi-tankcontainers aan boord zijn bestemd voor Gdansk in Polen.

Volgens de huidige planning doet het schip in Europa Felixstowe, Rotterdam en Gdansk aan. De PANSTAR ACRO moet op 10 september Rotterdam bereiken en op 16 september Gdansk.

Busan-Rotterdam in 19 dagen

Met de proefvaart wordt onderzocht of een seizoensgebonden maritieme verbinding tussen Noordoost-Azië en Noord-Europa haalbaar is.

Volgens de huidige planning van PanStar duurt het traject van Busan naar Rotterdam 19 dagen. Dat is aanzienlijk korter dan de routes die momenteel tussen Azië en Europa worden gevaren via Kaap de Goede Hoop, die ongeveer 40 dagen in beslag nemen. Via het Suezkanaal bedraagt de reistijd circa 30 dagen.

Door recente geopolitieke ontwikkelingen staan wereldwijde chemische supply chains onder druk en zijn transportroutes langer geworden. Volgens Bertschi wordt het daarom steeds belangrijker om alternatieve routes te onderzoeken.

Panstar Cargo

Ervaring opdoen met alternatieve route

Bertschi opende in 2024 een dochteronderneming in Seoul en richt zich daar onder meer op het verbinden van Koreaanse chemieproducenten met het wereldwijde ISO-tanknetwerk van het bedrijf.

“Sinds de oprichting van onze vestiging in Seoul in 2024 richten we ons op het verbinden van Koreaanse chemieproducenten met het wereldwijde ISO-tanknetwerk van Bertschi”, zegt Justin Kim, General Manager van Bertschi Global Korea. “Deelname aan deze eerste vaart is een concrete uitbreiding daarvan en geeft ons team directe ervaring met een extra route naar Europa.”

Voor Bertschi is de deelname nadrukkelijk een verkennende stap. Het bedrijf wil tijdens de reis praktijkervaring verzamelen en onderzoeken welke gevolgen de route heeft voor ISO-tanklogistiek.

Daarbij wordt onder meer gekeken naar de betrouwbaarheid van het vaarschema, de staat en behandeling van het materieel, wettelijke voorschriften en de algehele operationele haalbaarheid.

Nog geen reguliere Bertschi-dienst

Bertschi benadrukt dat deelname aan deze proefvaart niet betekent dat het bedrijf een reguliere dienst via de Noordelijke Zeeroute start.

“Veerkrachtige supply chains zijn afhankelijk van kennis over alternatieve transportcorridors voordat ze dringend nodig zijn”, zegt Jan Arnet, CEO van Bertschi Group.

Volgens hem geeft de testvaart Bertschi de mogelijkheid om al vroeg operationele kennis op te bouwen. Eventueel toekomstig gebruik van de route zal volgens het bedrijf zorgvuldig worden afgewogen op basis van veiligheid, naleving van regelgeving, betrouwbaarheid, milieuprestaties en eisen van klanten.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres