CHICAGO – McDonald’s heeft voor het tweede kwartaal op rij minder groei doorgemaakt. Volgens persbureau Bloomberg is dit een teken dat consumenten zuiniger aan doen, nu ze door de Iranoorlog meer geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld brandstof. Dit speelt vooral in de Verenigde Staten, maar ook in de rest van de wereld groeide McDonald’s minder hard.
De omzet in Amerikaanse restaurants die al langer dan een jaar open zijn, steeg 0,8 procent, maakte McDonald’s dinsdag bekend. Dat was een kwartaal terug nog 3,9 procent en de periode daarvoor 6,8 procent. Volgens McDonald’s trokken de locaties gemiddeld minder gasten.
Buiten de thuismarkt zakte dit groeicijfer van 5,2 naar 1,5 procent. McDonald’s benadrukt dat onder meer Duitsland en AustraliĆ« wel stevige groei laten zien. In Frankrijk gaat het wat minder goed met de vergelijkbare verkopen.
McDonald’s probeert al langer meer gasten te trekken in zijn restaurants. Wereldwijd is afgelopen tijd geadverteerd met nieuwe drankjes en tijdelijke gerechten in het teken van het wereldkampioenschap voetbal.
In de VS kwam de fastfoodketen recent ook met een nieuwe ontbijtoptie van 4 dollar en meer keuzes onder de 3 dollar. In Frankrijk promootte McDonald’s daarnaast een combideal van 5 euro. Verder werkt de keten eraan om het interieur van sommige restaurants speelser in te richten.
“Hoewel onze strategie wereldwijd zijn vruchten afwerpt, zien we kansen om in de VS de lat hoger te leggen en de prestaties in onze grootste markt aan te jagen”, heeft topman Chris Kempczinski dinsdag gezegd in een verklaring.
De totale omzet bedroeg afgelopen kwartaal 7,1 miljard dollar. Daarvan bleef bijna 2,4 miljard dollar aan winst over. Dat was 5 procent meer dan een jaar terug. Het resultaat werd enigszins geholpen door gunstige wisselkoersen.







