EINDHOVEN – De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag met meerdere centen per liter omhooggegaan. De grote oliemaatschappijen verhoogden hun tarieven nadat de olieprijzen woensdag flink waren gestegen door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. President Donald Trump heeft daarbij gezegd dat de voorlopige vredesdeal tussen de VS en Iran voorbij is.
Voor een liter Euro95 bedraagt de gemiddelde adviesprijs nu 2,532 euro, volgens cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers. Dat is bijna 3 cent meer dan woensdag. De dieseladviesprijs ging evenveel omhoog, naar 2,334 euro per liter.
Het is nog wel mogelijk goedkoper te tanken. De adviesprijs wordt vaak alleen bij duurdere tankstations gerekend.
De Iranoorlog zorgt al maanden voor hoge prijzen bij tankstations. De hoogste benzineprijs dateert van begin mei, op 2,646 euro per liter. Daarna zette een daling in, al lieten de prijzen recent wel weer een stijgende lijn zien. Voor diesel staat het record op 2,819 euro per liter. Dat werd in april bereikt.
De olieprijzen zelf liepen donderdag juist weer iets terug. Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is nagenoeg tot stilstand gekomen na twee dagen op rij van Amerikaanse aanvallen op Iran. Die militaire acties zijn een vergelding voor beschietingen van schepen door Iran.






