MÜNCHEN – MAN Truck & Bus gaat tot 2030 ongeveer 300 miljoen euro investeren in de uitbreiding en modernisering van zijn Europese servicenetwerk. Het gaat om de grootste investering ooit van de truckfabrikant in zijn serviceorganisatie.
Met het investeringsprogramma wil MAN nieuwe vestigingen openen, bestaande locaties moderniseren en de regionale dekking verbeteren. Daarnaast wordt een belangrijk deel van het budget ingezet om het servicenetwerk klaar te maken voor elektrische trucks en verdere digitalisering.
Volgens MAN-verkoopdirecteur Friedrich Baumann is een sterk servicenetwerk cruciaal voor transportbedrijven. “Een sterk merk heeft een sterk servicenetwerk nodig. Onze werkplaatsen zijn samen met het verkoopteam het gezicht naar de klant. We willen onze nabijheid tot klanten verder versterken en de servicekwaliteit verder verhogen.”
Kortere afstanden naar werkplaatsen
MAN wil met de investeringen ook de afstand tussen klanten en servicepunten verkleinen. Het doel is dat bijna 80 procent van de klanten straks binnen 30 minuten een MAN-servicelocatie kan bereiken.
De uitbreiding richt zich in eerste instantie op belangrijke markten zoals Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Spanje, Polen en Turkije. In sommige regio’s met veel logistieke activiteiten worden nieuwe vestigingen geopend om de dekking te verbeteren. Volgens MAN komen er gemiddeld zeven nieuwe vestigingen per jaar bij.
Netwerk voorbereid op elektrische trucks
Ongeveer een derde van de totale investering wordt gebruikt om het servicenetwerk geschikt te maken voor elektrische mobiliteit en digitalisering. Zo moeten tegen 2026 ongeveer twee derde van de servicepunten voorbereid zijn op onderhoud en service aan elektrische voertuigen.
Daarbij worden ongeveer 8.000 medewerkers in Europa extra opgeleid, variërend van verkoopmedewerkers tot monteurs die met hoogspanningssystemen werken.
Daarnaast heeft MAN al meerdere batterijreparatiecentra geopend in onder meer Duitsland, Spanje, België, Oostenrijk en Italië. Via partners worden ook andere landen aangesloten, waaronder binnenkort Nederland.
Meer laadpunten en digitalisering
Samen met energiebedrijf E.ON werkt MAN aan een netwerk van laadpunten voor elektrische trucks bij servicelocaties. In totaal moeten er tot 400 laadpunten komen op maximaal 170 locaties in Europa, waarvan tot 125 in Duitsland.
Ook zet MAN sterk in op digitalisering van werkplaatsprocessen. Monteurs en serviceadviseurs werken inmiddels met tablets om onderhoudsopdrachten en documentatie digitaal te verwerken. Daarnaast wil de fabrikant apps en kunstmatige intelligentie inzetten om werkplaatsprocessen efficiënter te maken en klanten meer transparantie te bieden.
Volgens MAN moet de combinatie van productkwaliteit, service en netwerkdekking een belangrijk concurrentievoordeel blijven in een markt waar nieuwe spelers hun intrede doen.






