HAPS – Bij de rioolwaterzuivering in het Brabantse Haps is de stroom uitgevallen. Daardoor kan afvalwater niet worden gezuiverd, meldt het waterschap Aa en Maas.
Inwoners van de gemeente Land van Cuijk en de plaatsen Zeeland en Odiliapeel moeten dinsdagochtend zo min mogelijk water gebruiken, waarschuwen het schap en de veiligheidsregio.
Als de stroom langdurig uitblijft, kan het riool vollopen, waardoor het ongezuiverde rioolwater in sloten, beken en rivieren terechtkomt.
Volgens een woordvoerder van het waterschap is er op dit moment geen risico dat rioolwater straten en huizen in loopt. Volgens hem wordt nu aan ongeveer 90.000 huishoudens gevraagd zo min mogelijk het toilet door te trekken of ander water te gebruiken.
Volgens de veiligheidsregio werkt netbeheerder Enexis aan een oplosing.s




