ROTTERDAM – De twee inzittenden van een auto die afgelopen weekend vanaf de Rotterdamse Calandbrug het water inreed, zijn vrouwen van 23 en 27 jaar. Dat meldt de politie.
De politie denkt dat het om een noodlottig ongeval gaat. Hoe het heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend en wordt onderzocht. De auto reed waarschijnlijk door de slagboom terwijl de brug in het Botlekgebied open stond.
De brugwachter ontdekte de schade aan de slagboom bij het sluiten van de brug. Het voertuig werd uren later met de twee overleden inzittenden uit het water gehaald.
De werkgever van de twee slachtoffers betuigt in een bericht op LinkedIn medeleven met het overlijden van de twee collega’s. Het bedrijf ontkent dat de auto vlak voor het ongeluk te hard reed. “In diverse nieuwsberichten staat dat ze met hoge snelheid reden, het trackingsysteem in hun auto gaf aan dat ze 63 kilometer per uur reden toen het ongeluk plaatsvond.” Op de brug mag maximaal 80 gereden worden.